U19/JSt: ''Wierzymy w ten zespół'' - wygrana na otwarcie sezonu /foto/

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

RUCH CHORZÓW - MKP ODRA CENTRUM W. ŚL. 4:0

Trener Ireneusz Psykała: Na pewno i chłopcy, i trenerzy widzą to granie w przyszłości w lepszym wydaniu, ale biorąc pod uwagę, że dopiero zakończyliśmy okres przygotowawczy, gdzie tworzy się na nowo zespół, który miał tak mało czasu dla siebie, to dzisiejszy mecz można ocenić jak najbardziej pozytywnie. Odra zaskoczyła nas w pierwszej połowie dobrą organizacją gry, szczególnie w defensywie. My z kolei zbyt wolno operowaliśmy piłką, zaliczając zbyt często proste, niewymuszone straty.

Zdecydowanie brakowało nam płynności w grze. Cały czas wierzymy, że ludzie, którzy tworzą tę drużynę będą jej siłą i każdy będzie tak samo ważny - zarówno ten, kto wychodzi w pierwszym składzie, jaki i ten, który zajmuje ławkę rezerwowych. Nie straciliśmy dziś bramki, co na pewno jest dużym plusem. I obiektywnie mówiąc przeciwnik nam nie zagroził. Kolejnym plusem jest pojawienie się naszego środkowego obrońcy, Kacpra Świątczaka na pozycji napastnika, co poskutkowało zdobyciem przez niego bramki i stworzeniem kilku bardzo fajnych sytuacji. Im dalej w mecz, tym nasza dominacja była bardziej widoczna. Wierzymy w ten zespół.

Ruch Chorzów - MKP Odra Centrum Wodzisław Śl. 4:0 (0:0)

1:0 Nowakowski 52'

2:0 Bogusz 55'

3:0 Winciersz 78'

4:0 Świątczak 83'

Skład: Bielecki - Krawczyk (46' Wiszyński), Machała, Jaworek, Górecki - Nowakowski (81' Świątczak), Winciersz (81' Manjura), Bogusz, Wdowik (70' Mielczarek) - Piwko - Szkucik (46' Zięba)

Rezerwowi: Tarasz, Kuczyński

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski