U19/JSt.: ''Wygrany mecz z Górnikiem ma swoją wartość'' - Niebiescy górą w derbach!

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

GÓRNIK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 1:3

Trener Ireneusz Psykała: Uważam, że w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Skoncentrowaliśmy się na tym, aby rozgrywać, gubić rywala - nie chaotycznie, bez przypadku. Brakowało jedynie spokoju w finalizacji, dokładności. Górnik de facto oddał jeden strzał i zdobył po nim bramkę. Był to oczywiście nasz błąd - daliśmy rywalom za dużo swobody w środku pola. W drugiej połowie w naszej grze było już mniej płynności, ale za to stwarzaliśmy więcej sytuacji bramkowych. I tu znowu brakowało nam opanowania, a dodatkowo strzałów z dystansu, które są przecież naszymi atutami. Uważam, że wygrany mecz z Górnikiem - jak by się nie odbył - ma swoją wartość.

W ubiegłym sezonie dominowaliśmy przez całe spotkanie, a przegraliśmy 1:3. Trzeba więc docenić i cieszyć się z trzech punktów, bo jest to drużyna, która nigdy nie odpuszcza i gra pod dużym ciśnieniem. Za dużo było też dzisiaj prostych strat, również zbyt nerwowo w środku pola, co w konsekwencji poskutkowało dwoma żółtymi kartkami dla Małkowskiego i Kulejewskiego. Mieliśmy wielki dylemat, ostatecznie zrobiliśmy zmianę Małkowskiego. Obawialiśmy się drugiej żółtej kartki i gry w osłabieniu, bo trzeba przyznać, że graliśmy bardzo stykowo. Fajnie, że Ci, którzy wchodzą z ławki podkreślają swoją obecność dobrą grą i bramkami. To zawsze dużo daje drużynie.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:3 (1:1)

0:1 - Szkucik, 29 min.
1:1 - 43 min.
1:2 - Machała, 53 min.
1:3 - Kuczyński, 80 min. + 3

Skład Ruch Chorzów: Bielecki, Kulejewski, Jaworek, Małkowski (55' Krawczyk), Starzyński, Machała (75' Kuczyński), Sikora, Piwko (89' Zięba), Winciersz (80' Mielczarek), Wdowik (85' Górecki), Szkucik (55' Świątczak)

Rezerwowi: Byszewski

Żółte kartki: Machała, Winciersz, Kulejewski, Piwko

Następny mecz: 23.09, godz. 11.00 Ruch Chorzów - GKS Gieksa Katowice

Filmik z pomeczowej radości dostępny jest na naszym Facebook'owym profilu pod linkiem https://www.facebook.com/apruchchorzow/videos/357027074725445/

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski