U19/JSt: ''Niewdzięczny teren'' - Górale pogrążeni w drugiej połowie

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

TS CZARNI GÓRAL ŻYWIEC - RUCH CHORZÓW 0:4

Trener Ireneusz Psykała: Mecz zaczęliśmy całkiem dobrze. Pierwsze 15 minut wyglądało nieźle, podeszliśmy wysoko do przeciwnika, odbieraliśmy piłkę już na jego połowie i stworzyliśmy kilka sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy. Mieliśmy ogromną przewagę, a Górale nie oddali groźnego strzału na bramkę. Zaczęliśmy jednak grać tak, jak chcieli rywale. Wolno, wszerz, niczym seniorzy grający na utrzymanie wyniku. Boisko, swoją drogą, było bardzo specyficzne, miękkie, przez co gra się nam łamała.

Chciałem to pobudzić i w przerwie dokonaliśmy dwóch korekt w składzie i zmieniliśmy ustawienie na 4-4-2. Przyniosło to efekt, bo boczni obrońcy często wychodzili i na końcówce akcji bardzo dużo dawali drużynie. Tak właśnie padły bramki - po dograniu z boku. Trzeba podkreślić, że to ludzie, a nie tylko ustawienie, dali nową jakość. I dzisiaj możemy po raz kolejny podkreślić, że kadra to nasza siła. Każdy ma prawo do słabszej dyspozycji - dziś na to zareagowaliśmy i dostaliśmy lepszą zmianę. Nie jest to może przyjemne dla tych, co gorzej wypadają, ale najważniejsze jest to, że nasz kolektyw będzie ważnym elementem w rozgrywce finałowej tej ligi. Gratulacje dla drużyny, choć mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej. Należy się jednak cieszyć, bo był to niewdzięczny teren. Wygraliśmy, mamy to za sobą.

TS Czarni Góral Żywiec - Ruch Chorzów 0:4 (0:0)

0:1 - Szkucik, 50 min.
0:2 - Szkucik, 54 min.
0:3 - Świątczak, 73 min.
0:4 - Kulejewski, 82 min.

Skład Ruch Chorzów: Byszewski, Zięba, Kulejewski, Jaworek, Sikora (80' Dąbrowski), Kuczyński (46' Piwko), Wiszyński (63' Krawczyk), Winciersz (46' Świątczak), Wdowik (76' Górecki), Szkucik (80' Mielczarek)

Rezerwowi: Bielecki,

Żółte kartki: Sikora

Następny mecz: 29.10, godz. 11.00 TS Podbeskidzie - Ruch Chorzów

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski