U19/JSt.: ''Brakowało cierpliwości'' - Tyszanie urywają Niebieskim punkty

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

RUCH CHORZÓW - TYSKI SPORT 1:1

Trener Ireneusz Psykała: Na pewno jesteśmy zawiedzeni i grą, i wynikiem. Przydarzały się nam już słabsze mecze, jak ze Stadionem czy Rozwojem, gdzie na styku prowadziliśmy i granie było zbliżone do dzisiejszego. To nie jest dla nas nowość. Po raz pierwszy straciliśmy jednak punkty i to trochę boli. Z drugiej strony chłopcy muszą umieć się znaleźć w takiej rzeczywistości, umieć z tym żyć i zmobilizować się na następne spotkanie. Takiego spojrzenia musimy szukać, jak również determinacji na kolejne mecze. Druga połowa wyraźnie lepsza od pierwszej, w której byliśmy zbyt daleko od przeciwnika, przez co mógł on sobie pozwolić na więcej.

Bramkę zdobyliśmy po indywidualnym błędzie, ale bez błędów nie ma bramek. Po przerwie graliśmy lepiej, stworzyliśmy kilka sytuacji, jednak brakowało nam cierpliwości i dokładności. Nie ma tragedii, nie rozpatrujemy tego w tej kategorii - po drugiej stronie jest przecież przeciwnik, który też chce wygrać. Musimy postarać się o więcej determinacji, a wtedy damy radę z każdym wygrać, nawet w słabszym meczu.

Ruch Chorzów - Tyski Sport 1:1 (0:1)

0:1 - 16 min.
1:1 - Sikora, 64 min.

Skład Ruch Chorzów: Bielecki, Jaworek (23' Piwko - 70' Krawczyk), Zięba, Wiszyński, Sikora, Bogusz, Starzyński, Małkowski (82' Górecki), Winciersz (59' Dąbrowski), Wdowik, Szukcik (70' Świątczak), 

Rezerwowi: Byszewski, Kuczyński

Żółte kartki:

Następny mecz: 12.11 godz. 12.30 SKS Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów

 

Źródło: własne