U19/JSt: ''Sport i wzajemny szacunek przede wszystkim'' - Niebiescy odskakują w tabeli! /foto/

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

GWAREK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 0:2

Trener Ireneusz Psykała: Na pewno dużo łatwiej mówi się o meczu, kiedy się wygrywa. I ja mam dzisiaj ten bonus, ale mogę powiedzieć, że z trenerem Kowalskim spotykamy się już lata, sam nie wiem ile ich będzie, pewnie jakieś dwadzieścia i obojętnie o co gramy, a zazwyczaj są to mecze "o coś", to odbywają się one w prawdziwej atmosferze sportowej. I życzę, aby takie mecze spotykały wszystkich - bez względu na to, kto przeciw komu gra - sport i wzajemny szacunek przede wszystkim. Chłopcom oczywiście gratuluję, bo zagrali mądry mecz. Nie było tutaj może jakichś super akcji, ale była mądra gra. Chcieliśmy to spotkanie wygrać, to mieliśmy w głowach.

Początek meczu należał do Gwarka, ale byliśmy przygotowani na takie granie i nic z niej nie wynikało. Sytuacje, które stworzyli sobie przeciwnicy wynikały bardziej z naszych błędów przy wyprowadzaniu akcji w pierwszej połowie, natomiast w drugiej po dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Spotkanie z Gwarkiem było diametralnie inne od tego z Tyskim Sportem - byliśmy w kontakcie, a tego nam ostatnio brakowało. Zaangażowanie, agresywność w pojedynkach oraz umiejętności indywidualne dały nam zwycięstwo.

Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów 0:2 (0:2)

0:1 - Winciersz, 33 min.
0:2 - Wdowik, 36 min.

Skład Ruch Chorzów: Bielecki, Wiszyński, Zięba, Małkowski, Starzyński, Kulejewski (82' Dąbrowski), Winciersz (62' Rudek), Sikora, Bogusz, Wdowik (87' Jaworek), Szkucik (80' Świątczak)

Rezerwowi: Byszewski, Górecki, Piwko, Krawczyk

Żółte kartki: ---

Następny mecz: 18.11, godz. 11.00 Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec

Źródło: własne