U19: Zgrupowanie w Rewalu dobiegło końca - juniorzy starsi w drodze do Chorzowa

Ostatnia z naszych drużyn zakończyła obóz przygotowawczy - juniorzy starsi wracają właśnie pociągiem z Rewala na Śląsk, a w Katowicach zameldują się planowo o godzinie 23.14.

Podczas dziewięciu dni zgrupowania Niebiescy nie tylko  intensywnie trenowali na miejscowych boiskach i hali, ale również rozegrali dwa mecze kontrolne z drużynami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów.
W pierwszym z nich zmierzyli się z Pogonią Szczecin, z kolei w drugim, także ze szczecińskim zespołem, Salosem. O wynikach, a także całym zgrupowaniu opowiedział trener Ireneusz Psykała.

Najważniejsza informacja to taka, że wszyscy są zdrowi i nie dopadły nas żadne choroby.

Solidnie przepracowaliśmy ten okres, nie brakowało zaangażowania, zresztą w tej grupie zawsze jest pełna mobilizacja i jakość jeśli chodzi o pracę.
Obóz oceniam pozytywnie, doszedł do nas Dominik Małkowski, który jest dojrzałym zawodnikiem, wie czego chce i daje duże wsparcie całej drużynie, zarówno w szatni, jak i na boisku. Myślę, że on sam również czuje się dobrze, więc wynikają z tego same plusy.
Jeśli chodzi o naszą obozową codzienność, to odbywaliśmy dwa treningi dziennie, w rytmie rano hala, a po południu boisko. Do tego dochodziły rozruchy czy też spacery nad morzem.

Rozegraliśmy również dwa mecze kontrolne, w których mogliśmy się zmierzyć z drużynami występującymi w Lidze Centralnej.
Z Pogonią Szczecin wygraliśmy wysoko (5:1), a mogliśmy zdecydowanie wyżej. Dochodziliśmy do sytuacji bramkowych z niespodziewaną łatwością, ale myślę, że brało się to stąd, że byliśmy zmobilizowani i skoncentrowani. Pomimo tego, że dzień wcześniej mieliśmy bardzo mocny trening, chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Tradycyjnie brakowało nam skuteczności i dokładności w ostatniej fazie, ale zagrali wszyscy i to cieszy.
W meczu z Salosem Szczecin odwróciliśmy proporcje i ci, którzy wcześniej przebywali krócej na boisku zagrali cały mecz. Mimo, że spotkanie zakończyło się tylko remisem (1:1) - tylko, bo stworzyliśmy tyle sytuacji, że powinniśmy wygrać - to zdecydowanie dominowaliśmy. Zagraliśmy z zespołami z Centralnej Ligi Juniorów i jeśli chciałoby się wskazać na którąś z drużyn, to zdecydowanie bylibyśmy to my. W poniedziałek o 23.14 meldujemy się planowo w Katowicach, we wtorek chłopcy dostali dzień wolny, natomiast od środy wracamy do ciężkiej pracy. - zakończył szkoleniowiec juniorów.

Wyniki meczów kontrolnych podczas zgrupowania w Rewalu:

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:5 (bramki: Wdowik -3, Wiszyński, Szkucik)
Salos Szczecin - Ruch Chorzów 1:1 (bramka: Wdowik)

Naszych juniorów od inauguracji rundy wiosennej dzielą już tylko dwa tygodnie. W sobotę, 24 lutego, rozegrają oni jeszcze mecz kontrolny z Piastem Gliwice, natomiast tydzień później, 4 marca, w ramach rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej, zmierzą się na wyjeździe z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. 

 Źródło: własne