U19/JSt: ''Była ogromna walka'' - mecz niewykorzystanych sytuacji, remis w Katowicach

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

GKS GIEKSA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 0:0

Trener Ireneusz Psykała: Po raz kolejny dominujemy przez cały mecz, ale nie potrafimy zdobyć bramki. Już w drugiej połowie, po dobrej akcji i dośrodkowaniu ze skrzydła Wdowik zamiast uderzyć głową, wyskoczył i nogą skierował piłkę prosto w ręce bramkarza. Chwilę potem Winciersz stanął w sytuacji sam na sam, bramkarz skrócił pole, nasz zawodnik przelobował go, ale strzał był niecelny. W kolejnej akcji Wdowik nie zdążył zamknąć strony, a gdyby poszedł w tempo na wślizgu, to trafiłby do pustej bramki. W kolejnej sytuacji Winciersz uderzył z lewej nogi z 11 metrów ale wprost w bramkarza. Tak, że w pierwszej połowie mieliśmy kilka czystych sytuacji, natomiast Gieksa żadnej.

Po przerwie rywale ustawili się jeszcze szczelniej w defensywie. Szukaliśmy sposobu, żeby ich zaskoczyć, a w jednej z akcji będący na drugim metrze Świątczak otrzymał znakomite podanie, czekał jednak na piłkę, przez co obrońca zdołał go wyprzedzić. GKS miał tylko jedną, ale bardzo groźną sytuację - po wyprowadzeniu kontry i czystej sytuacji bardzo dobrze na bramce spisał się Bielecki, który wybronił strzał nogą. I tak wyglądał cały mecz - przeciwnicy, szczególnie w drugiej połowie, grali bardzo defensywnie i mieliśmy problem z szybszym rozegraniem, a czasem brakowało też skuteczności i spokoju. Na boisku była jednak ogromna walka, Gieksa wykorzystała swój atut, czyli dyscyplinę w obronie grając z wielkim zaangażowaniem. My natomiast nie odpuściliśmy i za to należą się słowa pochwały.

GKS Gieksa Katowice - Ruch Chorzów 0:0

Skład: Bielecki, Jaworek, Wiszyński, Zięba, Małkowski, Machała, Winciersz (6' Piwko), Sikora, Nowakowski (6' Hołoś), Wdowik, Światczak (53' Szkucik) ; trener: Ireneusz Psykała, Adrian Gach

Rezerwowi: Byszewski, Górecki, Krawczyk

Następny mecz: 21.04, godz. 11.00, Ruch Chorzów - BTS Rekord (boisko boczne Cicha 6)

Źródło: własne