Nowakowski i Wdowik zgłoszeni do rozgrywek Nice 1 Ligi!

W dniu dzisiejszym do rozgrywek Nice 1 Ligi zgłoszeni zostali dwaj skrzydłowi pomocnicy z drużyny juniorów starszych, Bartosz Nowakowski oraz Bartłomiej Wdowik.

Bartek Nowakowski urodził się 12 marca 1999 r. w Rudzie Śląskiej. Piłkarskie treningi rozpoczął w wieku 7 lat w UKS Ruch Chorzów. Na Cichą trafił w 2012 r. W tym sezonie zanotował 13 występów w zespole juniorów starszych. Strzelił w nich 7 bramek. W pierwszej drużynie „Niebieskich” będzie grał z numerem 31 na koszulce.

 

 

 

Bartek Wdowik urodził się 25 września 2000 r. w Olkuszu. Przygodę z piłką zaczynał w miejscowym KS oraz Słowiku Olkusz oraz Spójni Osiek-Zimnodół, gdzie zadebiutował w seniorskiej piłce. Od 2016 r. jest zawodnikiem Ruchu. Latem ubiegłego roku wywalczył z „Niebieskimi” tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych. Rok temu został zaproszony na testy do angielskiego Brighton & Hove Albion FC. Był także powoływany na konsultacje szkoleniowe reprezentacji Polski do lat 18. W trwającym sezonie rozegrał 24 spotkania w drużynie juniorów starszych Ruchu. Strzelił w nich 10 bramek. W pierwszym zespole będzie występował z numerem 32 na koszulce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: ruchchorzow.com.pl

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski