Dominik Małkowski szóstym młodzieżowym debiutantem w Nice 1 Lidze!

We wczorajszym meczu z Rakowem Częstochowa debiut w Nice 1 Lidze zanotował kolejny zawodnik naszej Akademii, Dominik Małkowski!
Nasz środkowy obrońca pojawił się na boisku w 66. minucie, zmieniając Miłosza Trojaka.

Dominik urodził się 7 kwietnia 1999 roku w Katowicach. Od szóstego roku życia trenuje pod banderą "Niebieskiej eRki" - najpierw w UKS-ie Ruch Chorzów, a od 2012 roku w Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów. 

W bieżącym sezonie sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Ruchu sięgał już sześciokrotnie po naszą młodzież.

Oprócz Dominika udział w meczach Nice I Ligi mają na swoim koncie: Paweł Starzyński, Bartłomiej Kulejewski, Mateusz Bogusz, Bartosz Nowakowski oraz Patryk Sikora.

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny na bieżąco śledzi postęp i rozwój chłopaków - ostatnio miał on okazję przyjrzeć się im podczas gierki wewnętrznej.
Występ wychowanka, który przeszedł w Ruchu wszystkie szczeble szkolenia, to dla każdego trenera wielka radość, powód do dumy oraz nagroda za trud włożony w jego rozwój i wychowanie.
Cieszymy się, że praca na każdym szczeblu szkolenia w Akademii się zazębia, a bardzo dobra współpraca z trenerami pierwszej drużyny skutkuje kolejnymi przejściami do seniorskiej kadry Ruchu Chorzów- mówi Koordynator Akademii, Mateusz Michalik.

Źródło: własne, ruchchorzow.com.pl

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski