U19: Poznaliśmy pary i gospodarzy meczów barażowych o udział w Centralnej Lidze Juniorów!

Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych nasza drużyna jest o krok od wywalczenia tytułu Mistrza Śląska, a tym samym prawa do udziału w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2018/2019..
Tymczasem Departament Rozgrywek Krajowych PZPN przeprowadził losowanie, w wyniku którego wyłonione zostały pary i gospodarze dwóch meczów barażowych.

Zgodnie z nim zwycięzca województwa śląskiego zmierzy się z liderem województwa podlaskiego - pierwszy mecz zostanie rozegrany 16 czerwca w podlaskim, natomiast rewanż cztery dni później, czyli 20 czerwca, na Śląsku.

Wygrany pierwszych dwóch spotkań w kolejnym etapie powalczy ze zwycięzcą pary "zachodniopomorskie - opolskie". Terminy drugiego etapu spotkań barażowych zostały wyznaczone na 25 i 29 czerwca.

Wierząc w końcowy tryumf naszej drużyny zerknęliśmy na tabele potencjalnych rywali "Niebieskich".

W województwie podlaskim prym wiodą dwa zespoły, Hetman Białystok oraz ŁKS 1926 Łomża i wszystko wskazuje na to, że to właśnie pomiędzy tymi drużynami rozegra się walka o miano najlepszej drużyny juniorów starszych w tym województwie.

Z kolei w województwie zachodniopomorskim sprawa wygląda na rozstrzygniętą - na cztery kolejki przed końcem rozgrywek na pierwszym miejscu plasuje się drużyna Bałtyku Koszalin, która wypracowała sobie dziesięciopunktową przewagę nad drugimi w tabeli Błękitnymi Stargard.

Trudno natomiast przewidzieć zwycięzcę województwa opolskiego - tutaj wiele może się jeszcze zdarzyć, albowiem w grze pozostają ciągle trzy drużyny i są to TS Chemik Kędzierzyn Koźle, BTP Stal Brzeg oraz PLUKS Pomologia Pruszków. Realne szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego ma również MKS Kluczbork.

Przypomnijmy, że nasi juniorzy mają przed sobą jeszcze cztery mecze ligowe, z przewagą ośmiu punktów nad Gwarkiem Zabrze plasują się na pierwszym miejscu w tabeli.

Czekamy zatem na końcowe rozstrzygnięcia i prezentujemy pary oraz gospodarzy meczów barażowych o udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2018/2019:

I ETAP

16.06, godz 15.00 woj. podlaskie - woj. śląskie
20.06, godz. 17.00 woj. śląskie - woj. podlaskie

II ETAP (zmierzą się w nim zwycięzcy I etapu)

25.06, godz. 17.00 woj. zachodniopomorskie/opolskie - woj. śląskie/podlaskie
29.06, godz. 17.00 woj. śląskie/podlaskie - woj. zachodniopomorskie/opolskie

Źródło: własne, PZPN