U19: Bałtyk Koszalin kolejnym rywalem Niebieskich w walce o Ligę Centralną

Nasza drużyna juniorów starszych pierwszy z baraży o Ligę Centralną przeszła niczym burza. Pewnie pokonała Hetmana Białystok na wyjeździe 7:0, nie pozostawiła też złudzeń kto w stawce tych dwóch drużyn wiedzie prym, wygrywając w Chorzowie 10:0. 

Do osiągnięcia upragnionego awansu do CLJ pozostały już tylko dwa kroki, którymi będzie dwumecz z Bałtykiem Koszalin, zwycięzcą I Ligi w województwie zachodnio - pomorskim.

Koszalinianie w rozgrywkach ligowych spisywali się bardzo dobrze. W 26. spotkaniach wygrywali 21 razy, trzykrotnie uznawali wyższość rywali, a jeden z meczów zakończył się podziałem punktów.

Bałtyk zdobył w sumie 88 bramek, tracąc ich przy tym 16.  Zgromadzone 64. punkty pozwoliły na wyprzedzenie drugiej w tabeli Gwardii Koszalin o 8 i trzecich Błękitnych Stargard o 9 oczek.

W pierwszym dwumeczu barażowym najbliższy rywal Niebieskich pokonał na wyjeździe Pomologię Prószków 5:1, w rewanżu na własnym terenie postawił kropkę nad "i" i zwyciężył 6:0.

Dodajmy, że nasza drużyna nie przegrała w lidze ani jednego spotkania. Z trzydziestu rozegranych meczów wychodziła zwycięska  aż dwadzieścia cztery razy, natomiast sześć z nich zakończyło się podziałem punktów. Nasi zawodnicy zdobyli 105 bramek tracąc przy tym zaledwie 11.

Pierwszy z dwumeczu barażowego odbędzie się w Koszalinie w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca o godz. 17.00 na boisku przy ul. Andersa 1. Rewanż rozegrany zostanie cztery dni później, tj. 29 czerwca na głównym stadionie przy ul. Cichej 6, również o godz. 17.00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Wasz doping na pewno się przyda! 

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski