U18/CLJ: ''Chcemy patrzeć w górę tabeli'' - na dobry początek Korona Kielce

Jutro o godzinie 14.00 juniorzy starsi rozegrają swój pierwszy mecz w Lidze Centralnej U18! Przeciwnikiem Niebieskich będzie zespół Korony Kielce, a spotkanie odbędzie się na głównej płycie stadionu przy ul. Cichej 6. 

Już teraz serdecznie zachęcamy do czynnego kibicowania, a tych, którzy pozostaną w domu zapraszamy do oglądania relacji tv, którą przeprowadzi kanał "Łączy nas piłka" pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=5RW7l3aGU-Y

Tuż przed startem rozgrywek poprosiliśmy o podsumowanie okresu przygotowawczego oraz kilka zdań na temat oczekiwań związanych z ligą, trenera Ireneusza Psykałę.

Trener Ireneusz Psykała: Okres przygotowawczy minął nam niestety z kontuzją - na zgrupowaniu w Cieszynie więzadła zerwał Oskar Machulec. I to jest taka rysa na ostatnich tygodniach. Natomiast wszystko pozostałe odbyło się na bardzo przyzwoitym poziomie - warunki do trenowania podczas obozu i na miejscu są naprawdę dobre.

Rozegraliśmy kilka meczów - awaryjny sparing z zespołem okręgowym z Pińcowa (wycofała się Karvina) oraz z rówieśnikami z Żyliny. Pierwszy wygraliśmy 4:3, natomiast w drugim padł wynik remisowy 2:2. Braliśmy też udział w turnieju im. Ernesta Pohla w Zabrzu , gdzie wygraliśmy z Gwarkiem Zabrze i GKS-em Katowice po 1:0 oraz z Górnikiem Zabrze 5:3. Spotkania te pokazały nam wiele dobrych stron, ale obnażyły też mankamenty, dzięki czemu wiemy nad czym mamy pracować. 

Na pewno wyniki i poziom niektórych meczów nastraja optymistycznie, pokazuje, że drużyna ma możliwości, ale jak wspomniałem ta liga jest dla nas niewiadomą.

Póki co budujemy nowy zespół, gramy w nowej lidze, która jest dla nas niewiadomą - potrzebujemy czasu, aby odnieść się do niej bardziej konkretnie. Na pewno przepis o czterech zawodnikach z rocznika 2000 trochę komplikuje nam sytuację, bo wszystko odbyło się bardzo szybko. Zespół jednak powoli nabiera kształtu i myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Korzystamy też z juniorów trenujących w pierwszej drużynie - każdy z nich zrobił kolejny krok do przodu pracując pod okiem trenera Dariusza Fornalaka.

Mówiąc o celu, na pewno chcemy patrzeć w górę tabeli, ale dziś złożyć jakąkolwiek deklarację byłoby nie na miejscu. Musimy dać sobie chwilę, aby wszystko "zatrybiło", a po paru meczach będziemy już mieć informację o poziomie Centralnej Ligi Juniorów U18. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie ekstraklasy juniorskiej i mamy nadzieję, że kibice, którzy przychodzili dopingować nas w barażach przynajmniej w minimalnym wymiarze będą nas wspierać i teraz.

Przypomnijmy, że pierwotnie w ubiegłym tygodniu nasz zespół miał zmierzyć się w pierwszym meczu ligowym z Górnikiem Zabrze - spotkanie zostało jednak przełożone na 28 sierpnia ze względu na udział obu drużyn w turnieju im. Ernesta Pohla. 

Najbliższy rywal Niebieskich, Korona Kielce, zanotował na swoim koncie pierwsze zwycięstwo pokonując w meczu pierwszej kolejki GKS Bełchatów 1:0. 

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski