U18/CLJ: ''To było nielogiczne!'' - wciąż czekamy na pierwsze zwycięstwo

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

CRACOVIA - RUCH CHORZÓW 4:2

Trener Ireneusz Psykała: Przegrywamy mecze, których nie powinno się w normalnych warunkach przegrywać. Tracimy cztery gole - i zaznaczam, nie chodzi tutaj kto jest lepszy czy gorszy - z przeciętnym przeciwnikiem. W momentach kiedy wydaje się, że przejmujemy inicjatywę dostajemy bramkę. Szkoda przełomowych sytuacji, gdzie na przykład wyszliśmy z kontrą i powinna paść bramka na 2:2. Pal licho czerwoną kartkę dla bramkarza, tam powinna paść bramka, która byłaby ukoronowaniem naszej przewagi. Tymczasem Carcovia gra w osłabieniu, wydaje się chłopakom, że jest dobrze, koncentracja spada i .. płacimy za to. Popełniamy proste błędy w defensywie - w asekuracji, odbudowywaniu pozycji. Robimy to źle, a na dodatek nie wykorzystujemy klarownych okazji, bo takie  również były.

W końcówce oczywiście mieliśmy ogromną przewagę. Zagrywaliśmy piłkę w boczny sektor, po czym przenosiliśmy ją w szybko w pole karne, gdzie było czterech - pięciu naszych zawodników i to się sprawdzało. Nagle zaczęliśmy się "pchać" środkiem boiska - to było nielogiczne. Brakuje nam mądrości, oceny sytuacji w danym momencie. Za mało jest walki bezpośredniej, a fizyczna strona teraz, gdy poziom jest wyższy, też ma znaczenie. Nie pozostaje nam nic innego jak pracować i walczyć o zwycięstwo, które wciąż uważam, że jest kwestią czasu. Zaczniemy punktować, niepokoi tylko poziom naszej gry. Potrzebujemy cierpliwości i większego zaangażowania. 

Cracovia - Ruch Chorzów 4:2 (2:1) 

1:0 - 23 min

2:0 - 38 min

2:1 - Rocki, 30 min

3:1 - 59 min

4:1 -  66 min

4:2 - Machała, 80 min

Skład Ruch Chorzów: Bielecki (63' Bielecki)– Nowak, Machała, Peda, Bąk, Dąbrowski, Gierut (65' Hołoś), Winciersz (75' Świątczak), Iwanek (70' Przybyła), Rudek, Rocki ; trener: Ireneusz Psykała
Rezerwowi: Krawczyk, Kalisz, Kaletka

Czerwona kartka: 47 minuta - bramkarz Cracovii

Następny mecz: 15.09, godz. 12.00  Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

Źródło: własne