U18/CLJ: ''Kolejny mecz przyniesie odpowiedzi'' - ostatnia akcja meczu zabrała Niebieskim dwa punkty

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - RUCH CHORZÓW 3:3 

Trener Irenusz Psykała: Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Jagiellonia miała w jej końcówce dwie sytuacje bramkowe, ale raz znakomicie wybronił Aksamit, a przy drugim strzale piłka przeleciała obok słupka. Pomimo tego wydawało się, że z czasem nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej. I faktycznie, poza pierwszymi minutami drugiej połowy, przejęliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy coraz groźniejsze ataki. Zdobyliśmy bramkę dającą prowadzenie, ale zaraz potem straciliśmy.

Błąd w defensywie, przeciwnik przejął piłkę i Machała musiał faulować - to poskutkowało rzutem wolnym, po którym rywal zdobył gola. Chwilę potem znakomita akcja Iwanka, który wygrał pojedynek jeden na jeden, faul i rzut karny, z którego zdobyliśmy trzecią bramkę. Mieliśmy jeszcze trzy bardzo fajne, można powiedzieć stuprocentowe sytuacje - ledwo obroniona przewrotka Rudka,  strzał Świątczaka z pięciu metrów nad poprzeczką i ponownie wystawka Iwanka, który idealnie odegrał do tyłu, ale piłka nie trafiła do siatki. Poza tym zablokowane strzały Winciersza i Gemborysa - tak więc okazji było sporo. Nic nie wpadło, za to przeciwnik w ostatniej akcji meczu zdobył bramkę. Faul w polu karnym był zupełnie niepotrzebny. Pomimo tego uważam, ze idziemy absolutnie do przodu. Chłopcy coraz bardziej sobie ufają i wierzą, że z każdym są w stanie wygrać. Kolejny mecz przyniesie odpowiedzi. Pomimo tego, że zremisowaliśmy wygrany mecz, trzeba pochwalić dziś chłopaków i cieszyć tym, że ciągle się rozwijamy.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 3:3 (1:1)

1:0  - 12'
1:1 - Rudek 31'
2:1 - Rudek 75'
2:2 - 80'
2:3 - 81' Dąbrowski /karny
3:3 - 94' /karny 

Ruch: Aksamit – Nowak, Machała, Peda, Rocki - Winciersz, Dąbrowski, Iwanek, Hołoś (59' Gemborys) - Rudek, Przybyła (72' Świątczak) ; trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowi: Bielecki, Gierut, Kalisz, Bąk, Kaletka

Następny mecz: 30.09, godz. 12.00  Ruch Chorzów - Elana Toruń

Źródło: własne

 

NASI PARTNERZY