CLJ: Zwycięsto Niebieskich!

Zespół Ruchu występujący w Centralnej Lidze Juniorów pokonał na wyjeździe Pomologię Prószków 2:0. Bramki dla drużyny z Cichej zdobyli Jakub Sołdecki i Michał Szal.

 

 

W pierwszej połowie spotkania, które rozpoczęło się w samo południe, brakowało płynności w grze, ale to podopieczni trenera Ireneusza Psykały byli zespołem dominującym. Niestety nie udało się tej przewagi udokumentować bramką. Dopiero w 45 minucie pierwszej odsłony tej piłkarskiej konfrontacji „Niebiescy” wyszli na prowadzenie. Bramkarz Pomologii nie był w stanie obronić silnego strzału, dobrze ustawionego w polu karnym Jakuba Sołdeckiego. W 71 minucie golkiper gospodarzy po raz drugi wyjmował piłkę z siatki. Alex Tyszczak, który wykonywał rzut rożny, uderzył na długi słupek, a to podanie skutecznie wykorzystał Michał Szal dając Ruchowi prowadzenie 2:0.

- Byliśmy zespołem lepszym, który kontrolował sytuację na boisku, a nasza gra mogła się podobać. Choć przed końcowym gwizdkiem jeszcze kilkakrotnie stworzyliśmy zagrożenie w polu karnym rywala, wynik nie zmienił się już do końca spotkania – mówił Daniel Kandzior, kierownik drużyny CLJ.

CLJ: Pomologia Prószków - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

0:1 Sołdecki 45'

0:2 Szal 71'

Ruch Chorzów: Majda-Spychaj, Szal, Sikora(46. Żukowski), Siebert – Bobryk, P. Cheba( 46. Szczygieł), Żyłka, Węgrzyn(46. Tyszczak) –Siedlik (70. Kruczyński), Sołdecki

Trener: Ireneusz Psykała
 
Żółta kartka:  Szal 58'