U18/CLJ: ''W tych elementach się pogubiliśmy'' - podział punktów w meczu z Elaną /foto/

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

RUCH CHORZÓW - ELANA TORUŃ 1:1 

Trener Irenusz Psykała: Przegrywamy dzisiejszy mecz, bo ten remis trzeba rozpatrywać w kategorii przegranej. To, że przeciwnik pokazał się w paru fragmentach z dobrej strony, fajnie rozgrywał, przyjmujemy z pokorą, bo Elana nie bała się grać w piłkę. Znamy jednak swój potencjał, wiemy co chcemy grać i szkoda, że tego nie robimy. Jest tyle nerwowości, przy prostych elementach technicznych, jak złe przyjęcie czy to, że nie osłaniamy piłki. W tych elementach się pogubiliśmy. Poza tym brakowało tempa gry. Ważną akcję rozpoczynamy od wprowadzenia piłki a nie od podania. Wielokrotnie kreuje się coś takiego, że można podaniem rozpocząć akcję, a my musimy mieć trzy kontakty, żeby podać do partnera. Przeciwnik jest już pod piłką, ustawiony, szczelny i w związku z tym mamy problemy.

Gramy po prostu za wolno! Niektórym się wydaje, że szybko biegamy, ale gramy wolno. No cóż... Walczyliśmy do końca, zdobyliśmy bramkę wyrównującą. Mieliśmy jeszcze kilka innych sytuacji, jak dwa na jeden czy sam na sam, stałe fragmenty też były groźne, ale troszkę niedokładne. Tutaj każdy mecz będzie tak wyglądał. Jeśli nie wydrzemy punktów walką i zaangażowaniem, to rzadko zdarzy się, że zrobimy to umiejętnościami. 

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:1  (0:1)

0:1  - 4' 
1:1 - Peda, 78' 

Ruch: Aksamit, Nowak, Machała, Dąbrowski, Winciersz, Peda, Rocki (46' Bąk), Hołoś (56' Świątczak), Iwanek, Rudek, Przybyła (46' Gemborys) ; trener: Ireneusz Psykała
Rezerwowi: Bielecki, Krawczyk, Kaletka, Gierut, 

Następny mecz: 07.10, godz. 12.00  Motor Lublin - Ruch Chorzów 

Źródło: własne

 

NASI PARTNERZY