U18/CLJ: ''Czasem niewiele trzeba, aby strzelić nam gola'' - czwarty remis Niebieskich

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

MOTOR LUBLIN - RUCH CHORZÓW 1:1  

Trener Irenusz Psykała: Zremisowaliśmy kolejny mecz i jeśli mamy szukać plusów, to jest to czwarte nie przegrane spotkanie z rzędu. Kończyliśmy dzisiaj pojedynek w dziesiątkę, a mimo to nie straciliśmy bramki, więc to też jakiś pozytyw. Motor objął prowadzenie w 18 minucie po po "jedenastce" i prawda jest taka, że w tym momencie dopiero po raz drugi zameldował się w naszym polu karnym. To jest niepokojące, bo czasem niewiele trzeba zrobić, aby strzelić nam gola. Poszła kontra, a przy niej niepotrzebny faul, którego nawet nie jestem pewien czy był, sędzia jednak odgwizdał karny, więc jakieś przesłanki musiał mieć.

Stworzyliśmy kilka fajnych sytuacji w pierwszej połowie- dobre dośrodkowanie z prawej strony trafiło do Rudka, jednak chyba za dużo było emocji, bo choć bramka była pusta, piłka została wysłana nad poprzeczkę. Kapitalnie rozegraliśmy też rzut wolny, zrobiliśmy wszystko idealnie, jednak bramkarz intuicyjnie obronił strzał i wybił piłkę na róg. Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji, natomiast przeciwnik zagrażał nam po stałych fragmentach gry, głównie rzutach rożnych. Byliśmy bardziej konkretni w atakach, ale za łatwo tracimy gole. Dobra akcja Gieruta dała nam wyrównanie i cieszę się, bo w końcu pokazał on charakter, zdecydowanie, a tego nam brakuje. Przeciwnik agresywnym atakiem wiele pojedynków rozstrzyga na swoją korzyść i jest to ich atut, my natomiast w ostatnich meczach jesteśmy lepsi, ale brakuje nam spokoju, ale i zaciętości. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka Machały nie była potrzebna, mógł on zachować więcej rozsądku. Kończąc mecz w dziesiątkę musieliśmy przesunąć na stopera Świątczaka, czyli naszego napastnika. Pojechaliśmy do Lublina w okrojonym składzie 15 osób, bo przyplątało się trochę kontuzji. Trzeba więc ten remis przyjąć z pokorą - zobaczymy co będzie dalej. 

Motor Lublin - Ruch Chorzów 1:1  (1:0)

0:1  -  18 min
1:1  - Gierut, 53 min.

Ruch: Aksamit, Nowak, Krawczyk, Machała, Bąk (70' Kalisz), Gierut, Winciersz, Gemborys (67' Przybyła), Rudek, Rocki, Świątczak; trener: Ireneusz Psykała

Rezerwowi: Bielecki, Kaletka, Kalisz, Przybyła 

Kartki: Bąk, Rocki, Gierut - żółte , Machała - czerwona (dwie żółte)

Następny mecz: 14.10, godz. 14.00  Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 

Źródło: własne

 

NASI PARTNERZY