U18/CLJ: ''Nie mogliśmy reagować zmianami'' - porażka w Poznaniu

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

LECH POZNAŃ - RUCH CHORZÓW 7:0

Trener Irenusz Psykała: Przed meczem wiedzieliśmy, że nie mamy dwóch stoperów i dwóch bocznych pomocników, a gra w defensywie to nasza najsłabsza strona, więc gdzieś w głowie kotłowała się myśl, że możemy mieć problemy. Liczyliśmy jednak na to, że nie będzie to aż taki wynik, mało tego, wyszliśmy na boisko, aby wygrać. W ósmej minucie było już 2:0, więc ciężko coś budować, ale przeciwnik się wyciszył, czy też my już zdaliśmy sobie sprawę, że możemy grać spokojnie, normalnie swoje i mecz się wyrównał. Mieliśmy swoje sytuacje. Gdyby Przybyła lepiej się zachował, a nie bawił, to zdobylibyśmy przed przerwą kontaktowego gola. W drugiej połowie sam na sam wyszedł Hołoś, wypuścił za długą piłkę i nie doszedł do niej.

Tam gdzie jesteśmy bliscy tego, aby trafić do siatki, dostajemy, że tak powiem "podwójny gong", bo po tej akcji poszła kontra i Lech zdobył trzecią bramkę, a w ciągu kolejnych dziesięciu minut następne trzy. To jest koszmar, bo nie mogliśmy reagować zmianami - przyjechaliśmy tutaj w piętnaście osób. Ale wszedł na środek obrony Kaletka i okazał się najlepszym zawodnikiem meczu. Kapitalnie się ustawiał, przechwytywał, według mnie nie popełnił żadnego błędu. Swoje okazje mieli też i Iwanek, i Rudek, kapitalnie rozegraliśmy też rzut wolny - piłka wpadła do siatki, ale sędzia nakazał powtórkę, gdyż podobno rozegraliśmy akcję przed gwizdkiem. Lech był lepszy i to nie podlega żadnej dyskusji. Mógł zdobyć jeszcze kilka bramek i to jest wprost niewiarygodne, że mamy tyle strat w czystych, przejrzystych sytuacjach, gdzie możemy przetrzymać piłkę, a oddajemy ją rywalowi. Popełniamy trampkarskie błędy - to niewiarygodne! Mamy problem i będziemy robić wszystko, aby  z tego wyjść. Jestem przekonany, że będzie lepiej. 

Lech Poznań – Ruch Chorzów 7:0 (2:0)

1:0 Jakub Karbownik, 3 min.
2:0 Bartosz Bartkowiak z rzutu wolnego, 8 min.
3:0 Kacper Durda, 55 min.
4:0 Jakub Kamiński, 58 min.
5:0 Jakub Kamiński, 59 min.
6:0 Michał Zimmer, 66 min.
7:0 Jakub Kamiński, 85 min.

Ruch: Aksamit – Gemborys (67 Kaletka), Dąbrowski, Krawczyk, Nowak – Winciersz, Gierut (46 Kalisz) – Hołoś (78 Świątczak), Rudek, Iwanek – Przybyła; trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowy: Bielecki.

Żółta kartka: Gierut.

Następny mecz: 27.10, godz. 11.00 Ruch Chorzów - Wisła Kraków

Źródło: własne

 

NASI PARTNERZY