U18/CLJ: ''Punktów za to nie dają'' - przegrywamy z Escolą /foto/

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

RUCH CHORZÓW - ESCOLA VARSOVIA 1:2 

Trener Ireneusz Psykała: Początek mieliśmy nie najgorszy. Co prawda Escola miała groźną sytuację, jednak my graliśmy tak, jak sobie założyliśmy, z tego wynikła też bramka. Prowadziliśmy w końcu 1:0, ale potem nie potrafiliśmy utrzymać piłki i oddaliśmy inicjatywę. W defensywie byliśmy za mało agresywni, przez co padły dwa gole dla rywali. Nie wygrywamy akcji w pierwsze tempo, nasze reakcje są opóźnione i pozwalamy przeciwnikom na wyprowadzenie piłki. Oddaliśmy przed przerwą wiele strzałów, ale były one blokowane tylko dzięki temu, że rywale normalnie pracują w obronie, są przy piłce i kiedy trzeba blokują strzał.

Nam tego brakuje. Liczyliśmy na stałe fragmenty gry, ale albo byliśmy niedokładni, albo następowały rozwiązania, o których wie tylko ten, kto to wykonuje, bo plan jest zupełnie inny. Popełniamy za dużo podstawowych błędów, to podstawowy problem. Poza tym nie potrafimy utrzymać dłużej piłki. Za walkę na pewno trzeba podziękować i to zrobiliśmy, ale punktów za to nie dają.

Ruch Chorzów - Escola Varsovia 1:2 (1:2)

1:0 - Winciersz, 4 min.
1:1 - 23 min.
1:2 - 30 min.

Ruch: T. Nowak – Krawczyk (46 Świątczak), Machała, Peda, Rocki – J. Nowak, Dąbrowski (79' Hołoś) – Kalisz (46 Gierut), Winciersz, Iwanek – Rudek; trener: Ireneusz Psykała.

Rezerwowi: Aksamit, Kaletka, Bąk, Przybyła

Żółte kartki: Rocki, Peda, Gierut

Następny mecz: 17.11, godz. 12.30  Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 

Źródło: własne

NASI PARTNERZY