2011 - 2016: ZAPRASZAMY NA TRENINGI! STARTUJEMY 3 SIERPNIA!
OTWARTE TRENINGI DLA ZAWODNIKÓW Z ROCZNIKA 2010! ZAPRASZAMY!

Mateusz Bogusz zawodnikiem Leeds United!

Transfer Mateusza Bogusza do angielskiego Leeds United FC został sfinalizowany! 17-letni pomocnik związał się z „The Whites” 2,5-letnim kontraktem.

Utalentowanym pomocnikiem Ruchu od dawna interesowały się kluby angielskie, ale także włoskie i niemieckie. Ostatecznie nasz Klub oraz sam zawodnik doszli do porozumienia z „The Whites”, trzykrotnymi mistrzami Anglii, dwukrotnymi zdobywcami Pucharu UEFA, finalistami Pucharu Europy. Leeds jest obecnie liderem Championship, drugiego poziomu rozgrywkowego w Anglii.

17-letni Bogusz to jeden z największych talentów Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów ostatnich lat. Urodził się 22 sierpnia 2001 r. w Rudzie Śląskiej. Treningi piłkarskie rozpoczął w wieku 5 lat w miejscowej Gwieździe. Do Ruchu trafił w 2011 r. i przy Cichej przechodził kolejne szczeble szkolenia. Latem 2017 roku walnie przyczynił się do zdobycia przez „Niebieskich” tytuły wicemistrza Polski juniorów młodszych.

Pół roku później został włączony do kadry pierwszego zespołu. Oficjalny debiut zanotował 4 marca 2018 r. mając zaledwie 16 lat 194 dni (szósty najmłodszy debiutant w historii Klubu). Miesiąc później był już podstawowym zawodnikiem czternastokrotnych Mistrzów Polski. Łącznie w barwach „Niebieskich” rozegrał 33 mecze, w których strzelił 5 bramek. „Pycik” jest także reprezentantem Polski do lat 19. Do kadry narodowej trafił w 2015 r. Z orłem na piersi zanotował dotychczas 28 występów w oficjalnych meczach międzypaństwowych.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju piłkarskiego talentu. Powodzenia w ekipie „The Whites”!

Dodajmy, że Bogusz to już trzeci wychowanek Akademii Piłkarskiej Ruchu, który w ostatnich latach trafił na Zachód. W 2016 r. do Liverpool FC przeszedł Kamil Grabara, a rok później do AC Milan przeniósł się Przemysław Bargiel.

Źródło: ruchchorzow.com.pl / Tomasz Ferens

 

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności