Trener Ireneusz Psykała uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Chorzów!

Wczoraj w Domu Kultury Batory odbył się coroczny Bal Sportowców, podczas którego przyznane zostały nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa, Andrzeja Kotali, za osiągnięcia w sporcie w roku 2018.

Z wielką dumą i radością informujemy, że w gronie wyróżnionych znalazł się trener naszych juniorów starszych, Ireneusz Psykała, któremu przyznano trofeum za wybitne wyniki w pracy szkoleniowej.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym sezonie zespół prowadzony przez naszego szkoleniowca zdobył tytuł Mistrza Śląska U-19 oraz wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów. 

Ze względu na trwające zgrupowanie w Jarocinie sam zainteresowany nie mógł pojawić się na gali, w związku z czym nagrodę z rąk Wiceprezydenta Miasta, Wiesława Ciężkowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Chorzów, Waldemara Kołodzieja odebrała małżonka trenera, Iwona Psykała. My natomiast poprosiliśmy naszego laureata nagrody o kilka słów komentarza.

Trener Ireneusz Psykała:  Wiadomo, że nagroda ta dotyczy szerszej grupy ludzi i zawdzięczam ją szczególnie zawodnikom, którzy w tamtym roku tworzyli wspaniałą ekipę oraz sztabowi, z którym przyszło mi pracować. Ogromny ukłon w ich stronę.
Poza tym chciałbym podziękować wszystkim, którzy już wcześniej pracowali z chłopakami, bo i oni dołożyli do tego sukcesu swoją cegiełkę. Jestem tu w szkoleniu na samym końcu i dlatego też to ja odebrałem te laury.
Bardzo dziękuję byłemu Dyrektorowi Sportowemu, Krzysztofowi Ziętkowi, który jako pracownik naszego Klubu wysunął w mieście moją kandydaturę.
Za odebraną nagrodą zawsze stoi fizycznie jakaś osoba - w tym przypadku moja - ale takie indywidualne sukcesy są sukcesami Klubu.

Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów w dziedzinie sportu za rok 2018:

Za wybitne osiągnięcia sportowe -Monika Hojnisz , Magdalena Gorzkowska

Za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej - Ireneusz Psykała, Zdzisław Szabat

Za osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji - Bogusława Śrutwa, Barbara Bańdo

Nagroda specjalna - Jerzy Wyrobek, Henryk Wieczorek 

Wyróżnienie - Jan Cieślik

Źródło: własne

Foto: dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Łazikiewicza

NASI PARTNERZY