Jakub Rudek i Tomasz Nowak - kolejni z naszych zawodników zgłoszeni do rozgrywek II Ligi!

Zawodnicy naszej Akademii, 18-letni pomocnik Jakub Rudek i 17-letni bramkarz Tomasz Nowak zostali zgłoszeni do rozgrywek II ligi!

Jakub Rudek (na zdjęciu obok) urodził się 22 sierpnia 2001 r. w Świętochłowicach. Jest wychowankiem Ruchu. Latem 2017 roku wywalczył z „Niebieskimi”  Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych, a w kolejnym sezonie walnie przyczynił się do awansu do Centralnej Ligi Juniorów U’18. W trwającym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach zespołu prowadzonego przez trenera Ireneusza Psykałę i strzelił 3 bramki. W październiku związał się z Ruchem nową umową obowiązującą do 30 czerwca 2020 r. z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Tomasz Nowak (na zdjęciu poniżej) przyszedł na świat 12 marca 2002 r. w Świętochłowicach.

Jest wychowankiem tamtejszego Śląska. W 2015 r. trafił do UKS Ruch Chorzów, a latem ubiegłego roku przeniósł się na Cichą. Jego bilans meczów jesiennych nie jest okazały, na co wpłynął doznany w meczu z Koroną Kielce U18 poważny uraz nerki i długotrwała przerwa w treningach. Tomek zanotował 2 występy w CLJ U’18 oraz 2 mecze w zespole juniorów młodszych  CLJ U’17.

W przeciągu ostatnich osiemnastu miesięcy do rozgrywek I i II ligi zostało zgłoszonych aż 12. zawodników naszej Akademii: Artur Balicki, Jakub Bielecki, Dominik Byszewski, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Bartosz Nowakowski, Patryk Sikora, Mateusz Bogusz, Paweł Starzyński, Bartłomiej Wdowiki, Mateusz Machała oraz Mateusz Winciersz

Dziesięciu z wyżej wymienionych dostąpiło zaszczytu debiutu w meczach mistrzowskich Ruchu, a kilku już stało się ważnymi postaciami w drużynie "Niebieskich"! 

Mamy nadzieję, że już niebawem kolejni nasi zawodnicy, Jakub i Tomek, będą stanowić o sile pierwszego zespołu! 


Źródło: ruchchorzow.com.pl, własne

NASI PARTNERZY