CLJ U18: ''W drugiej połowie chyba odjęło nam rozum'' - przegrywamy z Bełchatowem

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

RUCH CHORZÓW - GKS BEŁCHATÓW 2:3

Trener Irenusz Psykała: Przegraliśmy wygrany mecz. Przeciwnik był przez pierwsze dwadzieścia minut bez argumentów. Próbował nas zaatakować zaraz na początku, ale nic z tego nie wynikało. To my mieliśmy inicjatywę. Mocny wiatr nawet nie przeszkadzał, umieliśmy utrzymać się przy piłce, wyjść spod pressingu, a w drugiej połowie chyba odjęło nam rozum. Prezentowaliśmy się chaotycznie, a to pasowało GKS-owi, który bazował na odbiorze, długim podaniu i zamieszaniu w polu karnym. Pierwsze bramka padła po karnym, takim powiedziałbym "pół na pół".

Obwinianie kogokolwiek nie ma teraz sensu, bo zagraliśmy po przerwie zbyt mało agresywnie, a przy dwóch kolejnych bramkach mogliśmy się zachować lepiej. Mieliśmy i swoje sytuacje, kontry, gdzie np. Wdowik dośrodkowywał do Klisiewicza a ten mógł z 5. metrów ustalić wynik na 3:0. Poza tym, w pierwszej połowie, należał nam się ewidentny karny. Zawodnik przyjął ręką piłkę w polu karnym, sędzia nie zareagował i to nie był fajny moment. Nie zmienia to jednak faktu, że prowadziliśmy 2:0 i nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Za dużo złych emocji sprawiło, że wynik jest jaki jest. Podjęliśmy złe wybory. Przed tym spotkaniem mówiłem, że każdy mecz jest do wygrania. Teraz mamy po prostu o jeden mniej, aby zwyciężyć. Tak musimy to traktować, inaczej się nie da.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:3 (2:0)

1:0 - Iwanek, 19 min. 
2:0 - Wdowik , 22 min.
2:1 - 73 min. (karny)
2:2 - 86 min.
2:3 - 90 min.  

Ruch Chorzów: Bielecki - Rembisz, Lankocz, Machała, Lenert (46' Przybyła) - Nowak, Dąbrowski (72' Winciersz) - Gemborys, Wdowik, Iwanek - Klisiewicz (85' Swikszcz)Trener: Ireneusz Psykała

Rezerwowi: Aksamit, Krawczyk, Przybyła, Swikszcz, Peda, Winciersz, Hołoś

Żółte kartki: Machała, Lenert, Iwanek, Przybyła

Następny mecz: 17.03, godz. 12.00  Ruch Chorzów - Legia Warszawa

Źródło: własne