CLJ: Walka na szczycie w Lubinie, w Chorzowie o kolejne punkty z Jagiellonią

W sobotę swoje mecze rozegrają nasi juniorzy. Starsi zagrają przy Cichej z Jagiellonią Białystok, a młodsi na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Podopieczni trenera Ireneusza Psykały w ostatnich tygodniach notują zwyżkę formy. Wyjazdowe remisy z Arką Gdynia i Zagłębiem Lubin oraz domowe zwycięstwo nad Cracovią podreperowały punktowy dorobek naszego zespołu. Do miejsca gwarantującego utrzymanie „Niebiescy” tracą obecnie 7 punktów. Do końca rozgrywek pozostało już tylko 8 kolejek, dlatego na błędy czasu już nie ma – w starciu z Jagiellonią chorzowianie muszą walczyć o pełną pulę.

Białostoczanie to obecnie 10. drużyna Centralnej Ligi Juniorów U’18 z czteropunktową przewagą nad strefą spadkową. Przypomnijmy, że jesienią na Podlasiu, w pierwszym spotkaniu obu zespołów, padł remis 3:3. Ruch stracił wówczas zwycięstwo w ostatniej minucie gry. Dodajmy, że gole dla „Niebieskich” zdobywali wówczas Jakub Rudek (2) i Adrian Dąbrowski.

CLJ U’18: Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok, 13 kwietnia (sobota), godz. 11:00; Cicha 6 (boisko boczne).

Tuż po zakończeniu spotkania z „Jagą” pierwszy gwizdek zabrzmi w Lubinie, gdzie nasi juniorzy młodsi prowadzeni przez trenera Mateusza Michalika zmierzą się w meczu na szczycie z miejscowym Zagłębiem. „Niebiescy” i „Miedziowi” to czołowe zespoły grupy C Centralnej Ligi Juniorów. Ruch wygrał w rundzie wiosennej wszystkie spotkania i ma na koncie komplet punktów. Lubinianie raz się potknęli i tracą do naszej drużyny 3 punkty. Jesienią oba zespoły rywalizowały dwukrotnie. Najpierw w Chorzowie „Niebiescy” przegrali 1:4, by na Dolnym Śląsku wziąć rewanż zwyciężając 2:1. Zapowiadają się duże emocje!

CLJ U’17: Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów, 13 kwietnia (sobota), godz. 13:00.

Wynik na żywo dostępny będzie na naszym FACEBOOK'u.

NASI PARTNERZY