U18/CLJ: ''Jesteśmy ciągle w grze!'' - ze Szczecina z bagażem trzech punktów

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

 POGOŃ SZCZECIN - RUCH CHORZÓW 0:1 

Trener Ireneusz Psykała: Pierwsza polowa dobra i mimo wszystko dla nas. Przy akcji bramkowej Klisiewicz wyszedł "sam na sam", jego strzał obronił bramkarz, piłka otarła się o słupek, a nadbiegający Wdowik skierował ją do siatki. Mieliśmy jeszcze parę sytuacji, gdzie mogliśmy pokusić się o kolejne trafienia, natomiast po przerwie to Pogoń przejęła inicjatywę. Broniliśmy się, a przy jednej z kontr Nowak minął bramkarza i z ostrego kąta, zamiast strzelać, próbował jeszcze dogrywać. Pod koniec meczu staraliśmy się już o obronę wyniku, szukaliśmy sposobu, aby go utrzymać i to się nam udało. Jesteśmy ciągle w grze, tracimy do Escoli cztery punkty.

Ogromne brawa dla chłopaków, bo dzisiaj zaangażowanie było naprawdę na wysokim poziomie. Dodam, że na lewej obronie zagrał dzisiaj Winciersz i była to wymuszona zmiana w ustawieniu z powodu nieobecności Lenerta i Mateuszu spisał się super - był zawodnikiem nie do przejścia. 

0:1 Bartłomiej Wdowik, 18 min.

Ruch: Aksamit – Rembisz (58 Krawczyk), Świątczak, Machała, Winciersz – Nowak, Peda – Iwanek, Rudek, Wdowik (58 Swikszcz) – Klisiewicz; trener: Ireneusz Psykała. 

Rezerwowi: Bielecki, Lankocz, Gierut, Gemborys, Hołoś.

Kartki: Winciersz (żółta)

Następny mecz: 11.05, godz. 10.30  Ruch Chorzów - Lech Poznań 

 

Źródło: własne