CLJ: Wisła Kraków i FC Wrocław Academy rywalami ''Niebieskich''

Obie nasze drużyny z Centralnych Lig Juniorów zagrają w ten weekend na wyjazdach. Starsi w Krakowie, a młodsi we Wrocławiu.

Przed zespołem juniorów starszych kolejna ważna potyczka w walce o utrzymanie w CLJ U’18. „Niebiescy” dzięki trzem zwycięstwom z rzędu zbliżyli się do lokaty gwarantującej utrzymanie na dystans czterech punktów. O kolejny triumf nie będzie łatwo, bowiem Wisła wciąż ma szanse na zajęcie miejsca na podium. W tym momencie krakowianie są na 4. pozycji ze stratą czterech punktów do Zagłębia Lubin.

Ostatnie tygodnie nie są dla „Białej gwiazdy” najlepsze. W ostatnich czterech spotkaniach ekipa spod Wawelu zdobyła tylko jeden punkt. Jesienią, w pierwszym starciu obu zespołów, podopieczni trenera Ireneusza Psykały wygrali 1:0 po trafieniu Marka Gieruta.

CLJ U’18: Wisła Kraków – Ruch Chorzów, 18 maja (sobota), godz. 12:00; Zabierzów.

Nieco łatwiejsze zadanie zdają się mieć nasi juniorzy starsi, którzy zmierzą się na wyjeździe z FC Wrocław Acedemy. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska zajmuje miejsce w strefie spadkowej grupy C Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem zaledwie 8. punktów. „Niebiescy” są wiceliderem z pięciopunktową stratą do przewodzącego Zagłębia Lubin. W pierwszym w tej rundzie spotkaniu Ruchu z FC Wrocław Academy podopieczni trenera Mateusza Michalika wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Roberta Rotuskiego.

CLJ U’17: FC Wrocław Academy – Ruch Chorzów, 18 maja (sobota), godz. 12:00; stadion Oławka.

 

NASI PARTNERZY