CLJ: Ponownie musimy się dzielić

Kolejny remis dopisują na swoje konto nasi najstarsi juniorzy, którzy w wyjazdowym meczu rozgrywek Ligi Centralnej podzielili się punktami z drużyną Arki Gdynia.

Wynik w trzeciej minucie spotkania otworzył Szczygieł. Na odpowiedź Arkowców nie trzeba było długo czekać - wyrównali 9 minut później. Więcej bramek w tym meczu już nie padło - rezultat końcowy 1:1. 

Kierownik drużyny, Daniel Kandzior: "Pierwsza połowa meczu otworzyła się nam bardzo dobrze - szybko strzeliliśmy bramkę i wydawało się, że możemy z optymizmem patrzeć na dalszą część meczu. Arka odpowiedziała jednak bardzo szybko, a my..

nie wykorzystaliśmy idealnej okazji do podwyższenia wyniku, kiedy po strzale Szczygła piłka trafiła w słupek, a dobitka posłała ją tuż obok niego. Można powiedzieć, że w drugiej połowie rywale przejęli inicjatywę i na pewno stwarzali więcej sytuacji bramkowych, dlatego patrząc na przebieg tego spotkania uważam, że remis jest zdobyczą. Wracamy do Chorzowa z jednym punktem, ale myślami jesteśmy już  przy kolejnym wyjazdowym meczu z Zawiszą. Tam powalczymy o pełną pulę."

Arka Gdynia - Ruch Chorzów  1:1 (1:1)

Bramki Arka Gdynia: 12'

Bramki Ruch Chorzów: Szczygieł 3' 

Skład: Grabara –  Cheba D., Spychaj (k), Stefański, Szymura - Skalski (46' Lewandowski), Żyłka (46' Sarwicki), Kawecki (55' Starowicz), Bobryk, Szczygieł - Sołdecki (79' Fredyk), Siedlik

Zawodnicy rezerwowi: Majda, Świtała, Lewandowski, Starowicz, Sarwicki, Fredyk, Żukowski

Żółte kartki: Bobryk 80', Lewandowski 82'

Źródło: własne

 

NASI PARTNERZY