Kamil Grabara podpisał kontrakt z Ruchem

16-letni golkiper naszej Akademii Piłkarskiej, Kamil Grabara, związał się z Ruchem Chorzów pierwszym profesjonalnym kontraktem, a umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2018 r.

Kamil Grabara urodził się 8 stycznia 1999 r. w Rudzie Śląskiej. W wieku 7 lat rozpoczął treningi w Wawelu Wirek. W 2011 r. przeniósł się do Stadionu Śląskiego, a już rok później, w wieku 13 lat, trafił na Cichą.
Wysokie umiejętności Kamila sprawiają, że zdecydowanie przerasta swoją kategorię wiekową. Młody golkiper w poprzednim sezonie rozpoczął treningi z zespołem Centralnej Ligi Juniorów. Na swoim koncie ma także kilka występów w tych rozgrywkach. Kilkukrotnie znalazł się w kadrze meczowej trzecioligowych rezerw i

ma za sobą treningi z pierwszą drużyną Ruchu.
Nieprzeciętny talent Grabary dostrzegł również selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 Bartłomiej Zalewski. Nasz golkiper występował już w barwach „biało-czerwonych” w oficjalnych meczach międzypaństwowych. Kamil powoływany jest także do reprezentacji Śląska.
Grabara dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi. Mając 16 lat mierzy już ponad 190 cm wzrostu.

Mamy nadzieję, że Kamil nadal będzie rozwijał swój talent i w niedalekiej przyszłości stanie się ważnym ogniwem pierwszej drużyny Ruchu.

Źródło: ruchchorzow.com.pl

 

NASI PARTNERZY