U10/2010: Wysoka wygrana z rudzianami

IV KATOWICKA LIGA ORLIKÓW MŁODSZYCH

RUCH CHORZÓW - SRS ORLIK RUDA ŚL. 14:0

Trener Łukasz Bereta: Mecz do jednej bramki, gdzie przeciwnik ograniczał się do wybijania piłek. Nam zależało na tym, żeby zdobywać bramki, utrzymać się przy piłce i dobrze rozgrywać. Przeciwnicy mieli kilka sytuacji, ale chłopcy kontrolowali przebieg gry, starając się zdobywać bramki z jak najbliższej odległości, a nie po strzałach z daleka.

Poprawiono: środa, 17, kwiecień 2019 09:03

Odsłony: 62

U10/2010: ''Druga połowa należała już do nas'' - wygrana z Józefką dedykowana dla trenera Berety

PKS JÓZEFKA CHORZÓW - RUCH CHORZÓW 2:6

Trener Robert Krajcer: Mecz początkowo wydawał się łatwy, kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na bosiku stwarzając kilka sytuacji, których niestety nie udało się wykorzystać. Przeciwnik ograniczał się do gry w defensywie i szybkich kontrataków. Po dziesięciu minutach dobrej gry, coś się u nas zmieniło i zaczęliśmy grać jak Józefka. Nie było nikogo, kto przyjąłby piłkę, przytrzymał ją i rozegrał dobrą akcję. Za szybko chcieliśmy podawać, przez co w naszą grę wdarł się chaos.

U10/2010: ''Kontrolowaliśmy sytuację na boisku'' - Śląsk pokonany, siedem nazwisk na liście strzelców

RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 8:2

Trener Robert Krajcer: Trochę obawiałem się tego meczu, ponieważ zespół Śląska był w tabeli tuż za nami i miał tylko dwa punkty straty. Od  pierwszej minuty graliśmy jednak bardzo dobrze i kontrolowaliśmy cały czas sytuację na boisku. Każdy, kto wchodził, nie osłabiał zespołu, ale grał przynajmniej na tym samym poziomie, co pozostali. Bardzo dobrze rozgrywaliśmy akcje, w zależności od sytuacji chłopcy potrafili się dostosować i albo krótko rozpoczynali grę, albo zmuszali rywali do powrotu na własną połowę po dłuższym podaniu.

U10: ''Jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek'' - drużyna orlików młodszych kontynuuje walkę o awans

Drużyna orlików młodszych inauguruję rundę wiosenną!

Nasi najmłodsi ligowcy kontynuują walkę o miejsce premiowane awansem, jaką rozpoczęli jesienią. Drużyna Roberta Krajcera zajmuje na półmetku rozgrywek czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów  i stratą sześciu oczek do liderującego SMS-u Ruda Śląska oraz czterech do drugiej Gieksy.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej młodzi Niebiescy zmierzą się dziś na własnym terenie ze Śląskiem Świętochłowice. Spotkanie to odbędzie się na Kresach o godz. 17.30.
Przypomnijmy, że jesienny mecz obu drużyn zakończył się wygraną naszego zespołu 7:6.

Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego porozmawialiśmy z trenerem grupy U-10.

Trener Robert Krajcer: Chłopcy zagrali dużo meczów i mogę powiedzieć, że jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek. Sparingpartnerów mieliśmy silnych, więc wierzę, że przełoży się to na ligę.

20 maja dodatkowy termin naborów do klasy IV oraz pozostałych klas Szkoły Podstawowej!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób pragnących trafić do klas Szkoły Podstawowej pod znakiem Niebieskiej "eRki" informujemy, że przewidziany został dodatkowy termin testów kwalifikacyjnych, który został wyznaczony na poniedziałek, 20 maja.

W związku z powyższym w imieniu własnym oraz UKS-u Ruch Chorzów zapraszamy zawodników pretendujących do IV klasy w Szkole Podstawowej nr 21 w Chorzowie, a także uczniów pozostałych klas podstawówki na testy kwalifikacyjne oraz nabory uzupełniające w następujących trzech terminach:

- 12 maja, godz. 15.00, hala przy ul. Granicznej 92 w Chorzowie

- 20 maja, godz. 16.30, Kompleks Sportowy "Kresy", ul. Wolności 139 w Chorzowie

- 26 maja, godz. 15.00, hala przy ul. Dąbrowskiego 133 w Chorzowie

Ekstraliga Talentów z udziałem ''Niebieskich''

24 marca br. rozpoczyna się projekt pod nazwą Ekstraliga Talentów, czyli cykl turniejów na dworze dla czterech roczników - od 2008 do 2011, w którym weźmie udział 64 drużyn z 36 szkółek piłkarskich!

Nasza Akademia zgłosiła do rozgrywek drużyny U11 (2008) oraz U9 (2010), a to oznacza, że młodzi Niebiescy zagoszczą w Chełmku kilka razy w ciągu najbliższych miesięcy.

Jako pierwsi, bo już w tę sobotę, przystąpią do rywalizacji starsi, a kolejne ich mecze odbędą się 7 kwietnia, 12 maja i 23 czerwca.

Na 13 kwietnia zaplanowana została natomiast pierwsza seria gier dla grupy wiekowej U9, a ich kontynuacja nastąpi 5 maja oraz 2 czerwca.

Przed naszymi zawodnikami rywalizacja w 16-zespołowej stawce, 7 meczów i 126 minut grania dla każdego.

O wynikach osiągniętych przez Niebieskich będziemy informować na bieżąco!

Poprawiono: poniedziałek, 18, marzec 2019 23:55