Trenerzy Igor Łukasik oraz Paweł Drapała zakończyli pracę w naszej Akademii.

Pełniący rolę asystenta trenera drużyny U17, Igor Łukasik oraz trener grup naborowych U6 i U7, Paweł Drapała zakończyli pracę w Ruchu Chorzów. 

Obu trenerom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i wykonaną pracę z młodymi zawodnikami naszej Akademii.

Życzymy powodzenia na kolejnym etapie trenerskiej drogi!  

Poprawiono: czwartek, 23, czerwiec 2022 12:51

Odsłony: 78

U19: ,,Za nami trudny sezon'' - Podsumowanie sezonu juniorów starszych

Podopieczni trenera Mateusza Michalika, którzy walczyli o awans do Centralnej Ligi Juniorów zajęli w zakończonym sezonie trzecią pozycję w tabeli, ustępując  Miedzi Legnica, która zwyciężyła w rozgrywkach Makroregionu oraz Piastowi Gliwice. Na dorobek 25 punktów złożyło się 8 zwycięstw oraz jeden remis. Juniorzy starsi w 14 spotkaniach zdobyli 52 gole, natomiast rywalowi pozwolili na zdobycie 24 bramek.

Poprawiono: poniedziałek, 20, czerwiec 2022 19:26

Odsłony: 1086

Czytaj więcej: U19: ,,Za nami trudny sezon'' - Podsumowanie sezonu juniorów starszych

U19: ''Możemy być zadowoleni'' - Zwycięstwo w ostatnim meczu makroregionu

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

  Ruch Chorzów - Start Namysłów 8:1

Trener Mateusz Michalik: Wysokie zwycięstwo na zakończenie sezonu. Zagraliśmy dzisiaj w dość eksperymentalny zestawieniu personalnym i widać to było na boisku, że w niektórych sytuacjach brakowało automatyzmów w naszych działaniach. Na pewno możemy być dzisiaj zadowoleni szczególnie z drugiej połowy meczu, w której zdobyliśmy siedem bramek. Pierwsza połowa nie była porywająca. Brakowało tempa i elementu zaskoczenia przeciwnika, a jak znajdowaliśmy się w polu karnym przeciwnika to nie było dobrej decyzji w fazie finalizacji. Po przerwie podkręciliśmy tempo dzięki czemu przeciwnik miał problem, żeby za nami nadążyć. W efekcie końcowym efektowna wygrana i gratulacje dla chłopaków za pokazane umiejętności, a także utrzymanie poziomu koncentracji do ostatniego gwizdka sędziego.

Poprawiono: poniedziałek, 06, czerwiec 2022 09:35

Odsłony: 153

Czytaj więcej: U19: ''Możemy być zadowoleni'' - Zwycięstwo w ostatnim meczu makroregionu

U19: ''Zagraliśmy otwarty futbol'' - Porażka w Gliwicach

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

  Piast Gliwice - Ruch Chorzów 4:2

Trener Mateusz Michalik: Mecz stał na niezłym poziomie i obydwie drużyny stworzyły dzisiaj ciekawe widowisko. Tak my jak i Piast zagraliśmy otwarty futbol, wiele było ciekawych akcji i padły ładne bramki. Niestety wynik jest dla nas niesatysfakcjonujący, ponieważ zbyt dużo słabych ogniw było dzisiaj w naszej drużynie. Mieliśmy swój plan na to spotkanie, ale plan to jedno, a realizacja poszczególnych zadań to drugie i niestety po pierwszej połowie przegrywaliśmy różnicą dwóch goli, głównie po prostych indywidualnych błędach w defensywie. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy kontaktowego gola, a następnie mieliśmy dwie bardzo dobre okazje żeby doprowadzić do remisu, ale kolejny błąd techniczny i słaba organizacja w defensywie spowodowały, że Piast znowu odskoczył na prowadzenie różnicą dwóch goli. Do końca meczu chcieliśmy jeszcze odwrócić losy tego spotkania, natomiast po raz kolejny brakuje skuteczności i precyzji w fazie finalizacji żeby móc myśleć o lepszym wyniku.

Poprawiono: niedziela, 29, maj 2022 18:33

Odsłony: 112

Czytaj więcej: U19: ''Zagraliśmy otwarty futbol'' - Porażka w Gliwicach

U19: ''Chciałbym pochwalić chłopaków'' - Porażka z liderem

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

  Ruch Chorzów - Miedź Legnica 1:2

Trener Mateusz Michalik: Przegrywamy z liderem po dobrym meczu. Spotkanie stało na wysokim poziomie i na pewno nie mamy się czego wstydzić. Zagraliśmy solidny mecz i z tego miejsca chciałbym pochwalić chłopaków za determinację, zaprezentowane umiejętności i walkę o każdą piłkę. Wynik mógł być dla nas korzystny, ale przy prowadzeniu 1:0 nie potrafiliśmy udokumentować naszej przewagi kolejnym golem. W drugiej połowie stworzyliśmy kolejne 3-4 klarowne sytuacje, które powinny zakończyć się bramką, ale niestety piłka lądowała na słupku lub dobrze interweniował bramkarz. W końcowym rozrachunku to przeciwnik był o jedno celne trafienie bardziej skuteczny i dlatego odniósł niezasłużone zwycięstwo, a nam zabrakło szczęścia żeby wygrać taki mecz.

U19: ''Wystrzegliśmy się błędów'' - Wyjazdowe zwycięstwo juniorów

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

Stilon Gorzów - Ruch Chorzów 0:3

Trener Mateusz Michalik Mecz pod nasze dyktando. Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo i sposób w jaki potrafiliśmy dzisiaj sięgnąć po trzy punkty. Zagraliśmy konsekwentnie w defensywie, wystrzegaliśmy się prostych błędów, a w ofensywie sytuacje podbramkowe potrafiliśmy zamienić na bramki szczególnie w pierwszej połowie. Na pewno skuteczność mogła być dzisiaj na wyższym poziomie bo wiele sytuacji nie znalazło drogi do siatki. Największym pozytywem dzisiejszego spotkania była swoboda i czerpanie przyjemności z gry. Wyglądaliśmy mocno jako kolektyw i to na pewno budujące przed najbliższym spotkaniem z liderem.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności