Kamil Grabara podpisał kontrakt z Liverpoolem!

Transfer Kamila Grabary do angielskiego Liverpool FC został sfinalizowany. Jak potwierdził Agent zawodnika Bartłomiej Bolek, 17-letni golkiper związał się z "The Reds" trzyletnim kontraktem. 

Czołowe kluby angielskie zainteresowały się utalentowanym bramkarzem Ruchu już jesienią ubiegłego roku. Oprócz Liverpoolu, Grabarę chciały mieć u siebie takie zespoły jak Manchester City czy Manchester United. Ostatecznie nasz klub oraz sam zawodnik doszli do porozumienia z "The Reds", jednym z najbardziej utytułowanych angielskich klubów. Liverpool ma na swoim koncie m.in. 18 tytułów mistrzowskich, siedem krajowych pucharów czy 5 Pucharów Europy.

17-letni Grabara to jeden z największych talentów naszej Akademii Piłkarskiej.

Urodził się 8 stycznia 1999 r. w Rudzie Śląskiej. Na Cichą trafił ponad 3 lata temu. Szybko okazało się, że zdecydowanie przerasta swoją kategorię wiekową. Już w sezonie 2013/2014 trenował z drużyną Centralnej Ligi Juniorów (wówczas rocznik 1995), a od kolejnego pracował już z pierwszym zespołem i podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt wiążący go z Ruchem do połowy 2018 r. Jesienią zadebiutował w seniorskim futbolu w meczu rezerw Niebieskich. 

Grabara jest także filarem reprezentacji Polski rocznika 1999. Do kadry narodowej nasz golkiper trafił 2 lata temu. Z orłem na piersi zanotował dotychczas 10 występów w oficjalnych meczach międzypaństwowych. 

- Na pewno jest to wielki talent. Gdybym jesienią miał problemy z bramkarzami, to kto wie, czy nie dostałby szansy debiutu. Trenował z nami i mimo młodego wieku zachowywał się bardzo dojrzale, pewnie. To świadczy o tym, że ma świetne predyspozycje, by zrobić karierę w tej wielkiej piłce - powiedział niedawno trener Ruchu, Waldemar Fornalik. - Kamil jest przykładem na to, że szkolenie w naszej Akademii Piłkarskiej stoi na dobrym poziomie - dodał Mirosław Mosór, wiceprezes ds. sportowych Ruchu. 

źródło: Ruch Chorzów 

fot. BMG Sport

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

ROZGRYWKI LIGOWE

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności