U-17: Dominik Małkowski zagrał przeciwko Belgii!

Reprezentacja Polski do lat 17 rozegrała dziś towarzyskie spotkanie z rówieśnikami z Belgii. W meczu rozegranym w hiszpańskiej Marbelii biało-czerwoni wygrali 1:0, a występ zanotował zawodnik naszej Akademii Piłkarskiej, Dominik Małkowski.

Dominik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się w 77. minucie zmieniając Tymoteusza Puchacza z Lecha Poznań. W trakcie pierwszej połowy polskiej bramki strzegł natomiast Kamil Grabara, były bramkarz Ruchu, który niespełna 4 tygodnie temu przeszedł do angielskiego Liverpool FC.

Polska – Belgia 1:0 (0:0)

1:0 Sebastian Szymański, 71 min.

Polska: Grabara (41 Kucz) – Szota (41 Jadach), Gajda, Chrzanowski, Puchacz (77 Małkowski) – Szymański (80 Bondarenko), Makowski – Drawz (41 Chodyna), Kopacz (80 Pawłowski), Wiktoruk (55 Tabor) – Macierzyński (55 Moder)
 trener-selekcjoner: Bartłomiej Zalewski.

Zgrupowanie w Hiszpanii i towarzyska gra z Belgami to kolejny etap przygotowań naszej reprezentacji do turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy, który w dniach od 5 do 21 maja zostanie rozegrany w Azerbejdżanie. Podopieczni trenera Bartłomieja Zalewskiego  zagrają tam z Irlandią, Serbią oraz Czarnogórą.

Źródło: ruchchorzow.com.pl