Rozpoczynamy nowy sezon ligowy. Juniorzy na start! Gramy dla Artura!

Ledwo co zakończyliśmy stary sezon, a nadeszła pora na rozpoczęcie nowego!

W sobotę, czyli już jutro, o pierwsze ligowe punkty w sezonie 2019/2020 powalczą drużyny naszych juniorów. Starsi zmierzą się z drużyną BTS-u Rekord, natomiast młodsi ze Stadionem Śląskim Chorzów. W obu spotkaniach "Niebiescy" wystąpią jako gospodarze.

Podczas meczów zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla młodego zawodnika UKS-u Ruch Chorzów, Artura Rutkowskiego zmagającego się z białaczką limfatyczną, więc tym bardziej zapraszamy do dopingowania naszych drużyn!

Przypomnijmy, że w przerwie wakacyjnej doszło do zmian w kadrze szkoleniowej obu zespołów. Pełniący do tej pory rolę trenera juniorów młodszych Mateusz Michalik został szkoleniowcem zespołu U19, a jego asystent, Paweł Drapała objął drużynę CLJ U17.

Z kim będą rywalizować nasze drużyny przez najbliższe kilka miesięcy?

Przeciwnikami drużyny U19 będą: TS Podbeskidzie, MKS Zaborze, UKS Ruch Chorzów, GTS Rekord, KS Skra Częstochowa, GKS 1962 Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec, KP GKS Tychy, RKS Raków Częstochowa, Piast Gliwice, GKS Gieksa Katowice, Stadion Śląski Chorzów, Rozwój Katowice, ROW 1964 Rybnik oraz Siódemka Tychy. Wyżej wymienione zespoły powalczą jesienią o awans do Ligi Makroregionalnej U19.

Z kolei juniorzy młodsi w ramach rozgrywek grupy C Centralnej Ligi Juniorów U17 zmierzą się z Pomologią Prószków, Rozwojem Katowice, Śląskiem Wrocław, Górnikiem Zabrze, Zagłębiem Lubin, Gwarkiem Zabrze oraz Stadionem Śląskim Chorzów.

U-19 - I Liga Wojewódzka Juniorów 

17.08, godz.11.00 Ruch Chorzów - TS Podbeskidzie (boisko boczne, Cicha 6) 

U17 - Centralna Liga Juniorów

17.08, godz. 13.00  Ruch Chorzów - Stadion Śląski Chorzów (Kresy)

W kolejny weekend startujemy z następnymi ligami, ale o tym już niebawem. Póki co, powodzenia "Niebiescy"!