''Było to moje marzenie'' - Tomasz Nowak zadebiutował przy Cichej!

Nasz bramkarz, Tomasz Nowak, zadebiutował dzisiaj przed chorzowską publicznością podczas meczu III ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Ruchem Zdzieszowice! 

Urodzony 12 marca 2002 roku Tomek pojawił się na boisku w bardzo trudnym momencie meczu. W 54. minucie ukarany czerwoną kartką został Dawid Smug, a Ruch przegrywał 0:2. 

Nasz golkiper nie zdołał obronić podyktowanej jedenastki, jednak dzięki jego udanym interwencjom "Niebiescy" nie stracili w dalszej części meczu bramki, a sami zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Nagrodą za dobrą postawę dla naszego zawodnika było skandowanie przez kibiców jego nazwiska! 

Bramka na początku spotkania na pewno nie pozwoliła nam wejść dobrze w to spotkanie. W drugiej połowie wyszliśmy na boisko żeby wyrównywać,  a później powalczyć o zwycięstwo.

Niestety,  dziwna decyzja sędziego o podyktowaniu karnego dla gości i czerwona kartka dla naszego bramkarza. Wszedłem na boisko, ale niestety nie udało mi się wybronić tego karnego. W pewnym momencie kibice skandowali moje imię i nazwisko, a ja stałem na boisku ze łzami w oczach, ponieważ było to moje marzenie od dziecka - zadebiutować w pierwszej drużynie przed taka publicznością - powiedział nie ukrywający wzruszenia Tomek Nowak. 

Wszystko wskazuje na to, że nasz bramkarz stanie pomiędzy słupkami również w najbliższym meczu z ROW-em Rybnik. Przy pauzie spowodowanej "czerwienią" Dawida Smuga oraz kontuzji Kamila Lecha Tomek pozostaje pierwszym wyborem trenera I drużyny, Łukasza Berety, który potwierdził ten fakt na pomeczowej konferencji prasowej.  

Przypomnijmy, że Tomek zadebiutował w seniorskiej drużynie Ruchu stając na bramce w pucharowym meczu ze Śląskiem Świętochłowice.

Gratulujemy serdecznie, Tomku  i życzymy meczów na zero z tyłu!