CLJ: Wicelider pokonany!

Zespół Zagłębia Lubin przyjechał do Chorzowa jako wicelider tabeli rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Nasza drużyna przed sobotnim meczem plasowała się z kolei na trzynastym miejscu. Niebiescy wyszli z tego pojedynku zwycięsko! Pokonali drużynę z Lubina 1:0 po golu Szczygła i w dużej mierze dzięki znakomitym interwencjom bramkarskim Majdy.

Przeciwnik był bardzo wymagający. W pierwszej połowie Zagłębie stworzyło sobie więcej okazji strzeleckich, jednak to my zdobyliśmy bramkę.

W dwóch sytuacjach „sam na sam” znakomicie spisał się Majda, raz piłka trafiła w słupek. W drugiej części spotkania gra się wyrównała, choć w naszych poczynaniach brakowało nieco dokładności. Wygrana cieszy, bo przeciwnik był bardzo dobrze zorganizowany i było się z kim pościgać – że tak powiem. Mam nadzieję, że to zwycięstwo z wiceliderem będzie dla nas przełamaniem wypowiedział się trener Ireneusz Psykała.

Ruch Chorzów –  Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Bramki Ruch Chorzów: Szczygieł 29’

Bramki Zagłębie  Lubin:

Skład: Majda –  Cheba D., Sikora (Stefański 49’), Spychaj, Żmuda – Fredyk, Rzymowski (Żyłka 60’), Starowicz (Bobryk 71’), Sołdecki – Siedlik (Lewaandowski 80’), Szczygieł

Zawodnicy rezerwowi: Kołodziej, Bobryk, Żyłka, Lewandowski, Stefański

Żółte kartki: ---