RLJ: Derby Chorzowa dla Ruch Chorzów S.A.

W sobotę 05.04.2014 nasza drużyna rozegrała derbowy mecz z chorzowskim UKS. Początek meczu obfitował w zaciętą walkę o dominację w środku pola, z której zwycięsko wychodziła nasza drużyna.

 

 

Gospodarze już od pierwszych minut nastawili się na grę z  tzw. „kontry”. Ruch Chorzów S.A. natomiast, zgodnie z koncepcją przedmeczową, prowadził otwartą grę, atakując często całym zespołem. W 7 minucie po składnej akcji na listę strzelców wpisał się Łukasz Sylwa. Niestety minutę później, po fatalnych błędach naszej defensywy UKS odpowiedział bramką. W 22 minucie Dawid Piekarski podwyższył rezultat na 2 : 1, jednak w niecałe trzy minuty po bramce, gospodarze po raz drugi szybko odpowiadając na straconego gola, skarcili naszą defensywę doprowadzając do remisu. Do przerwy jednak Ruch Chorzów S.A. dominując na boisku zdołał strzelić gola na 2 : 3, a strzelcem po raz drugi w tym meczu był Piekarski. Po przerwie nasza drużyna wyszła na murawę w pełni zmobilizowana i grając już na „zero” z tyłu dorzuciła jeszcze dwie bramki, a strzelcem ich był nie kto inny jak, doskonale spisujący się w tym meczu Dawid Piekarski. Na wyróżnienie zasługuje współpraca środkowych pomocników Mateusza Lajblicha i Dominika Szola, którzy opanowali środek pola i dobrze rozgrywali piłkę stwarzając wiele dogodnych sytuacji bramkowych. Również nasze „skrzydła” obsadzone przez świetnie dysponowanych w tym meczu - Sergiusza Hanela i Marcina Milotę, pracowały w pocie czoła, napędzając grę ofensywną naszej drużyny. Podsumowując, należy pochwalić postawę naszych chłopców, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i w kolejnym meczu zainkasowali komplet punktów.

Skład: Wąchała, Pielot, Gieroń, Michna, Wieczorek, Hanel(Otawa 73’), Szol(Kala 65’), Lajblich, Milota(Gawron 75’), Piekarski (Wylężek 75’) Sylwa.

Strzelcy bramek:

Piekarski – 4

 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności