Nawiązaliśmy współpracę z Football Bambini!

Football Bambini to nowatorski program treningowy, który powstał przy współpracy katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz trenerów zajmujących się dydaktyką sportową wśród najmłodszych.

 

Football Bambini to nie tylko zajęcia piłkarskie – to również odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych, które są niezwykle istotne w prawidłowym rozwoju fizycznym dzieci. Treningi w akademii obejmują dziewczynki i chłopców w wieku od 2 do 7 lat. Dzieci ćwiczą w małych, maksymalnie 10 osobowych grupach – tak, aby trenerzy mogli każdemu dziecku poświęcić wystarczającą ilość uwagi. Zajęcia odbywają się halach sportowych. W grupie 2-3 latków aktywny udział w treningach biorą rodzice, w grupach 4-5 latków dzieci ćwiczą już samodzielnie.

Ruch Chorzów obejmie pełnym monitoringiem grupy trenujące w szkółkach Football Bambini. Trenerzy grup młodzieżowych „Niebieskich” będą przyglądali się postępom małych piłkarzy, a najzdolniejsze dzieci mają przechodzić pod opiekę Akademii Piłkarskiej Ruchu.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Football Bambini zwiększy się znacznie zasięg i liczba grup treningowych wśród najmłodszych dzieci, a planowane otwarcie nowych szkółek Football Bambini na Śląsku ułatwi rodzicom dostęp do treningów bez konieczności dojeżdżania na zajęcia do Chorzowa.
 - Im większa liczba klubów, z którymi współpracujemy, tym lepiej. Chcemy, aby jak najwięcej dzieci rozwijało się piłkarsko, a następnie trafiało pod skrzydła naszej Akademii. Będziemy monitorować zawodników trenujących w Football Bambini i już w tak młodym wieku wyszukiwać największe talenty. Na treningach Akademii będą pojawiać się nasi trenerzy i piłkarze. Dzięki tej współpracy mam nadzieję zwiększy się zainteresowanie Ruchem, przybędzie nam kibiców. Istotną kwestią było również istnienie filii Football Bambini w Chorzowie – powiedział Dariusz Gęsior, koordynator ds. szkolenia młodzieży i członek Rady Nadzorczej Ruchu.

Dr Andrzej Jasiński, prezes Football Bambini: - Jestem bardzo zadowolony, że tak utytułowany klub jak Ruch postanowił dołączyć do grona naszych partnerów. To dla nas duże wyróżnienie, ale także spore wyzwanie, któremu będziemy starali się sprostać. W poprzednim sezonie w Football Bambini trenowało ponad 300 dzieci. W tym roku chcemy objąć zasięgiem cały Śląsk – a więc również te miejscowości, w których w sposób naturalny nie będą mogły się odbywać zajęcia Akademii Piłkarskiej Ruchu. Dlatego w najbliższym czasie powstaną szkółki Football Bambini m.in. w Świętochłowicach, Siemianowicach czy Rudzie Śląskiej. Trwają także zapisy do naszej szkółki w Piekarach Śląskich, gdzie przeprowadziliśmy już zajęcia pokazowe a od przyszłego tygodnia wystartują regularne treningi. Z powodzeniem funkcjonuje także nasza placówka w Chorzowie usytuowana przy ul.Sportowej 23 – mówił dr Jasiński.

- Jestem przekonany, że dzięki nawiązaniu współpracy Ruchu z Football Bambini rodzice uzyskają ułatwiony dostęp do zajęć piłkarskich dla najmłodszych w kilku miastach, co powinno znacznie zwiększyć ilość małych zawodników uprawiających piłkę nożną. Mam nadzieję, że dzięki wytężonej pracy wkrótce nasi podopieczni zaczną regularnie zasilać szeregi Ruchu Chorzów - powiedział nam dr Andrzej Jasiński*, prezes Football Bambini.

W najbliższych dniach rozpocznie się wspólna akcja rekrutacyjna do poszczególnych grup wiekowych. W przedszkolach, szkołach i na osiedlach pojawią się plakaty informacyjne. Przygotowano także ulotki, które zostaną dostarczone do kilkunastu tysięcy mieszkań.

Więcej informacji na stronie:

Film promujący szkółki Football Bambini można obejrzeć tutaj:

Zapisy do szkółek Football Bambini

Telefonicznie: (32) 287 72 54 – od pon do pt w godzinach od 9:00 do 19:00

W soboty od 9:00 do 15:00.

Zapisy online: www.kopnijdomnie.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

*Andrzej Jasiński - Uznany chirurg ortopeda- traumatolog, specjalista medycyny sportowej, Ordynator Oddziału Chirurgii Rekonstrukcji Ręki w Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, lekarz reprezentacji polski w Futsalu, lekarz olimpijski PKOL.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności