Trwają projekty Centrum Szkolenia wspierane przez "Blue England"

Od pewnego czasu trwają projekty wspierane finansowo przez kibiców z fanklubu „Blue England”. Polegają one na dodatkowej piłkarskiej edukacji zawodników występujących pod szyldem Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów. Opowiadają o nich trenerzy: Jakub Brzozowski, Paweł Nawrot oraz Mirosław Dreszer.

Jednym z przedsięwzięć są treningi indywidualne, mające poprawić m.in. technikę młodych piłkarzy. - Treningi indywidualne są prowadzone przeze mnie i trenera Ireneusza Psykałę. Całość akcji jest podzielona na poszczególne roczniki, począwszy od U-11, kończąc na U-17. Patrząc na wysoką frekwencję na zajęciach, razem z trenerem Psykałą uważamy, że był to bardzo dobry pomysł. Indywidualne zajęcia będziemy prowadzić na pewno do końca sezonu, a na przyszły również są planowane. Każdy zawodnik z rocznika w ciągu miesiąca odbywa dwa takie treningi. Prowadzimy je we wtorki i czwartki – mówi trener Jakub Brzozowski.

Szkoleniowcy skupiają się w pracy z młodymi graczami również nad aspektami taktycznymi. - Podczas zajęć z młodszymi rocznikami (U-11, U-12, U-13) skupiamy się przede wszystkim na technice. Jest to tak naprawdę ostatni moment, by wyeliminować pojawiające się błędy, żeby ich nie utrwalać. Młodzi piłkarze, od U-14 wzwyż, otrzymują indywidualne szkolenie taktyczne. Dzielimy ich na obrońców, pomocników, napastników. Dzięki takim zajęciom możemy skupić się na każdym z osobna. Zwracamy uwagę na każdy szczegół, który pojawia się w rozwoju zawodnika i każdy chcemy poprawiać oraz ulepszać – dodaje Brzozowski.

Co dają zawodnikom dodatkowe zajęcia, skoro na co dzień ćwiczą ze swoimi zespołami? - Indywidualizacja treningów pozwala młodym piłkarzom uzupełnić informacje, które poznali na treningu grupowym. Zawodnik podczas tego typu zajęć łatwiej je przyswaja, a później potrafi je zastosować podczas meczu – wyjaśnia Jakub Brzozowski.

Innym ważnym projektem, w który zaangażowali się fani Ruchu z Anglii, jest akcja pod nazwą „Niebieskie przedszkole”. - Swój początek miała dokładnie 13 września i potrwa przez cały rok szkolny. Obecnie bierze w niej udział około 20 przedszkoli z Chorzowa, a zajęcia są prowadzone z najstarszymi dzieciakami – sześciolatkami. Jeśli tylko pogoda pozwala, to treningi prowadzimy na świeżym powietrzu. Zabieramy dzieciaki na boiska, do parków czy ogrodów. W razie niepogody korzystamy z przedszkolnych sali. Takie jedno spotkanie trwa około 45 minut – opowiada trener Paweł Nawrot.

Dla najmłodszych dzieci tego typu inicjatywa ma promować zdrowy tryb życia i zachęcać ich do poważniejszej aktywności fizycznej w przyszłości. - Cieszy mnie, że jak tylko dzieciaki widzą trenera z Ruchu, który przychodzi do nich, to są szczęśliwe, a uśmiechy nie schodzą z ich twarzy. Staram się, żeby ćwiczenia były zróżnicowane. Oprócz prostych ćwiczeń z piłkami, rozgrywamy mecze, gramy w „berka”, czy urządzamy tory przeszkód. Cała akcja ma na celu promowanie aktywności fizycznej, sportu, zdrowego odżywiania się. Mam nadzieję, że zachęci to naszych najmłodszych kibiców do przychodzenia na treningi i późniejszego spróbowania swoich sił w Ruchu – podsumował Nawrot.

Na koniec warto poświęcić także kilka słów treningom bramkarzy. Tam również dzieję się dużo, o czym zaświadcza Mirosław Dreszer. – Zainteresowanie jest bardzo duże. Licząc starszych chłopaków oraz najmłodszych, łącznie na treningi przychodzi około trzydziestu bramkarzy! W tym gronie są także dwaj gracze pierwszego zespołu – Tomasz Nowak i Maciej Styrczula. Jest z kim pracować – cieszy się trener.

Zajęcia dla golkiperów mają charakter otwarty, dlatego zapraszamy na nie także osoby spoza Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów. – Każdy, kto chciałby podjąć rękawice i spróbować swoich sił na pozycji bramkarza, jest przez nas mile widziany. Zapraszamy do kontaktu – dodaje Dreszer. Dzwonić można do trenera Łukasza Misia – 605 829 976.

W imieniu Ruchu Chorzów raz jeszcze dziękujemy „Blue England” za wsparcie finansowe, dzięki któremu można realizować zajęcia z młodymi piłkarzami.

źródło: Ruch Chorzów

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności