U14: Gielza, Hachuła i Rams powołani do Kadry Śląska!

Śląski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwiska 20 zawodników powołanych do na konsultację Reprezentacji Śląska U14, jaka odbędzie się w dniu 3 sierpnia na obiekcie Stadionu Śląskiego.  

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w gronie powołanych znalazło się trzech zawodników naszej Akademii, a są nimi Oliwier Gielza, Ksawier Hachuła oraz Mateusz Rams.

Powołanym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Poprawiono: poniedziałek, 26, lipiec 2021 18:26

Odsłony: 147

Czytaj więcej: U14: Gielza, Hachuła i Rams powołani do Kadry Śląska!

U14: ''Zrealizowaliśmy wszystkie cele'' - trener Damian Łukasik o rewelacyjnym sezonie.

Trampkarze młodsi w minionym sezonie byli niczym wyścigówka, której nie da się dogonić. Drużyna pod wodzą trenera Damiana Łukasika zdobyła jesienią awans do III ligi, a wiosną wygrała wszystkie ligowe spotkania i hucznie przypieczętowała radość z faktu, iż kolejny sezon spędzi już w drugiej lidze! Warte odnotowania jest to, że straciliśmy jedynie cztery gole, podczas, gdy sami zdobyliśmy ich 36!

Trener Damian Łukasik: To był dla nas bardzo udany rok. Mimo pandemii zrealizowaliśmy wszystkie postawione sobie cele. Praktycznie oprócz ciężkiego lockdownu trenowaliśmy cały czas bez przerwy.

U14: ''Mierzymy wysoko w przyszłości'' - zwycięstwo ze Stadionem na zakończenie sezonu

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 STADION ŚLĄSKI CHORZÓW - RUCH CHORZÓW  1:5

Trener Symon Tutaj: W ostatnim meczu ligowym, po zapewnionym awansie, zmierzyliśmy się z drużyną Stadionu Śląskiego. Spotkanie derbowe, bardzo prestiżowe. Chłopcy chcieli pokazać, która drużyna jest lepsza i dlatego w przygotowaniach do tego meczu i już samym spotkaniu byli bardzo skoncentrowani. Od samego początku idealnie ułożyliśmy sobie spotkanie. Po składnej akcji od naszej bramki już w pierwszej minucie wyszliśmy na prowadzenie i zaczęliśmy kontrolować mecz. Trochę w tej pierwszej połowie brakowało u nas biegania i walki na boisku, jednak schodziliśmy na przerwę z wynikiem 3-1. Druga połowa to już całkowita dominacja naszego zespołu i dorzucone dwie, ładne bramki. Zespół Stadionu Śląskiego praktycznie nie był w stanie nam zagrozić, a my tworzyliśmy sobie kolejne dogodne sytuacje. Wraz z Trenerem Łukasikiem cieszymy się ze zwycięstwa i wygrania ligi bez straty punktów. 7 zwycięstw w 7 meczach, 34 strzelone bramki przy tylko 4 straconych jasno pokazuję jaki potencjał ma ta grupa. Chcemy z tego miejsca pogratulować wszystkim udanego sezonu i mierzymy wysoko w przyszłości.

U14: ''Byliśmy najlepszym zespołem'' - zwycięstwo i awans trampkarzy młodszych!

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 RUCH CHORZÓW - BKS SARMACJA BĘDZIN 7:0 

Dwa awanse w jednym sezonie? Dlaczego nie! Pokonując w dniu dzisiejszym BKS Sarmację Będzin nasza drużyna, na kolejkę przed końcem rundy, zapewniła sobie kolejny awans, tym razem do II Ligi Wojewódzkiej! Gratulujemy! 

Trener Damian Łukasik: Bardzo cieszymy się, bo udało się dziś wygrać, a tym samym na kolejkę przed końcem rundy zapewniliśmy sobie drugi w tym sezonie awans, przechodząc z ligi czwartej do drugiej. W przekroju tej rundy byliśmy najlepszym zespołem w naszej lidze i myślę, że poziom wyżej również nie jesteśmy bez szans na kolejne zwycięstwa. Gratulacje dla całego zespołu i podziękowania dla trenera Tutaja, na którego zawsze mogłem liczyć i który ma wielki wkład w nasz awans.

U14: ''Bardzo ważny mecz'' - Warta pokonana, awans coraz bliżej

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 WARTA ZAWIERCIE - RUCH CHORZÓW 0:3 

Trener Szymon Tutaj: Bardzo ważny, wygrany mecz, bo graliśmy z drużyną, która podobnie jak my walczyła o awans. W bezpośrednim starciu okazaliśmy się lepsi, mieliśmy cały mecz pod kontrolą i wykorzystaliśmy swoje sytuacje na boisku, które stwarzało nam trochę problemów, ponieważ było małe. Zostały nam do rozegrania jeszcze dwa mecze i liczymy na to, że już w przyszłym tygodniu będziemy się cieszyć z awansu do drugiej ligi. Gratulacje dla wszystkich chłopaków, również dla zawodników kontuzjowanych, którzy pomimo urazów są z drużyną podczas każdego meczu. 

U14: ''Cieszy poprawa skuteczności'' - dobry mecz i wysoka wygrana z SMS-em!

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 RUCH CHORZÓW - SMS RUDA ŚL. 7:0 

Trener Szymon Tutaj: Spotkanie od samego początku było rozgrywane pod znakiem naszej przewagi. Bardzo szybko podporządkowaliśmy sobie przeciwnika i strzeliliśmy dwie bramki po ładnych zespołowych akcjach. Przez cały mecz kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, co skutkowało tworzeniem sobie kolejnych sytuacji bramkowych. Cieszy poprawa skuteczności oraz fakt, że tworzymy sobie dużo okazji po różnorodnych rozegraniach akcji. Czasami brakuje nam jednak uspokojenia wydarzeń boiskowych i zmuszenia przeciwnika do biegania. Przy wysokim wyniku często wdajemy się w niepotrzebne przebitki i szarpane granie, gdzie powinniśmy uspokoić i utrzymać piłkę przy nodze. Chciałbym podkreślić dobrą skuteczność i naprawdę ładny mecz z naszej strony oraz przepiękna bramkę Wojtka Gemborysa po rajdzie przez niemal całe boisko. Gratulacje dla całej drużyny i czekamy na następne spotkanie.

U14: ''Pokazaliśmy swoje umiejętności'' - ciężki, ale zwycięski bój w Bukownie

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

  ORBITA BUKOWNO - RUCH CHORZÓW 0:3 

Trener Szymon Tutaj: Za nami ciężki bój w Bukownie. Wiedzieliśmy od początku, że żadna drużyna nie położy się przed nami i nie odda nam trzech punktów. Tak było i w tym przypadku. Orbita postawiła nam ciężkie warunki, grając bardzo prostymi środkami i bardzo agresywnie na granicy faulu. Trzeba przyznać, że początek był ciężki. Trudno było nam się zaadaptować do twardej gry rywala oraz naturalnego boiska, które nie pomagało w rozgrywaniu piłki. Z czasem jednak nasza przewaga na boisku się uwidaczniała, a my tworzyliśmy sobie coraz więcej okazji strzeleckich. Na dobrą sprawę po pierwszej połowie spotkanie powinno być już zamknięte. Sami jesteśmy sobie winni że przez swój brak skuteczności cały czas zespół z Bukowna był w grze. Cieszy nasza gra w obronie i postawa na boisku, gdzie potrafiliśmy się postawić i pokazaliśmy swoje umiejętności piłkarskie. Dopisujemy sobie kolejne trzy punkty i czekamy na następne spotkania.

U14: ''Chłopcy rwali się do gry'' - z Czarnymi prawie idealnie /foto/

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

  RUCH CHORZÓW - CZARNI SOSNOWIEC 5:1 

Trener Szymon Tutaj: Po przerwie spowodowanej pandemią już nie mogliśmy doczekać się pierwszego spotkania. Chłopcy rwali się do gry i tylko czekali, aby wyjść na boisko. Znakomicie pokazała to pierwsza połowa, która z wyjątkiem straconej bramki była praktycznie idealna w naszym wykonaniu, co poskutkowało zdobyciem pięciu goli. Naprawdę wyglądaliśmy, jakby ta przerwa nie miała miejsca, a chłopcy byli cały czas w treningu. Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, a drużyna z Sosnowca zameldowała się na naszej połowie praktycznie tylko dwa razy. W drugiej połowie mecz stał się bardziej chaotyczny, a sama nasza gra bardziej szarpana i brzydka. Musimy jednak pogratulować każdemu dobrego występu po trzytygodniowej przerwie i z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość.

Poprawiono: niedziela, 25, kwiecień 2021 06:15

Odsłony: 360

Czytaj więcej: U14: ''Chłopcy rwali się do gry'' - z Czarnymi prawie idealnie /foto/

U14: ''Józefka postawiła twarde warunki'' - wygrywamy w derbach /foto/

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

  RUCH CHORZÓW - PKS JÓZEFKA CHORZÓW 6:2 

Trener Damian Łukasik: Jak przystało na inaugurację oraz derbowy mecz było to ciężkie spotkanie, które co ważne rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Drużyna Józefki postawiła nam wysokie wymagania, co przy naszej nie do końca dobrej grze powodowało, że było w nim wiele trudnych sytuacji. Wcześniejsze mecze sparingowe w naszym wykonaniu na pewno były lepsze, niż dzisiejsze, ale zrzucamy to na karb pierwszego meczu w tej rundzie. 

U14: ''Cel jest zawsze jeden'' - trener Damian Łukasik przed rundą wiosenną

W sobotę zostanie rozegrana pierwsza kolejka III Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych, w której po jesiennym awansie po raz pierwszy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podopieczni trenera Damiana Łukasika. 

Rywalami naszej drużyny będą wiosną zespoły: BKS Sarmacja Będzin, Czarni Sosnowiec, Stadion Chorzów, Orbita Bukowno, Józefka Chrzów, SMS Ruda Śląska oraz Warta Zawiercie.

Trener Damian Łukasik: Mimo sytuacji epidemiologicznej, jaka panuje w ostatnich miesiącach udało się nam się zrealizować okres przygotowawczy według planu, który sobie założyliśmy.

U14: ''Sprawdzian dopiero przed nami'' - trener Damian Łukasik o rundzie jesiennej

Drużyna trenera Damiana Łukasika zdominowała ligę zajmując pierwsze miejsce w tabeli. Na 14 rozegranych spotkań chłopcy zwyciężyli 12 razy, raz dzielili się oczkami i raz musieli pogodzić się z zerową zdobyczą punktową po otrzymanym walkowerze. Nasi zawodnicy byli najskuteczniejszą ofensywą w całej lidze zdobywając aż 119 bramek, a zarazem okazali się być najszczelniejszą defensywą tracąc tylko osiemnaście goli. Zespół trampkarzy młodszych w nowym roku występować będzie w III lidze wojewódzkiej. 

Trener Damian Łukasik: Bardzo owocna runda, chociaż na pewno musimy brać poprawkę na poziom jaki był w czwartej lidze. Zdecydowanie zasłużyliśmy na awans, bo nie zaznaliśmy żadnej porażki. 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności