U14: ''Czujemy niedosyt'' - Trener Szymon Tutaj podsumowuje sezon trampkarzy młodszych

Drużyna trampkarzy młodszych w rozgrywkacj II wojewódzkiej ligi zgromadziła na swoim koncie 20 punktów, co pozwoliło jej na zajęcie 5 miejsca w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Damiana Łukasika zwyciężyli w pięciu spotkaniach, pięć razy zremisowali, a czterokrotnie musieli uznać wyższość rywala. W 14  spotkaniach chłopcy zdobyli 35 bramek, natomiast przeciwnikom ta sztuka udała się 31 razy.

U14: ''Cieszymy się z tego zwycięstwa'' - Wygrana w derbowym spotkaniu

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Ruch Chorzów - Stadion Śląski 3:2

Trener Szymon TutajSobotnie spotkanie stało na wysokim poziomie piłkarskim. Trochę szkoda, że bardzo mocny wiatr przeszkadzał zawodnikom na boisku, jednak trzeba jasno przyznać, że nieźle wszyscy sobie poradzili w tych niecodziennych warunkach pogodowych. Spotkanie rozpoczęło się od zmasowanych ataków Stadionu, jednak to my wyszliśmy na prowadzenie. Długimi okresami kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe i tworzyliśmy sobie sytuacje. Kolejny raz w tym sezonie nasza nieskuteczność podtrzymywała przeciwnika w tym meczu. Niestety dwa proste błędy pod koniec pierwszej połowy poskutkowały najpierw wyrównaniem ze Strony gości, a następnie bramką na 1-2. W drugiej połowie dalej to my byliśmy zespołem, który miał przewagę na boisku i tworzył sobie sytuacje, chociaż spotkanie stało się bardziej chaotyczne. Koniec końców na 15 minut przed końcem spotkania po bardzo ładnej i indywidualnej akcji wyrównaliśmy stan spotkania, a 5 minut później wyszliśmy na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy. Pierwszy mecz z tego dwumeczu ze Stadionem za nami. Już w środę drużyna Stadionu może wziąć rewanż za sobotnie spotkanie. Cieszymy się z tego zwycięstwa i z szacunkiem podchodzimy do środowego spotkania wiedząc, że będzie to kolejna ciężka przeprawa. Gratulacje dla całej drużyny oraz rodziców, którzy licznie zgromadzili się na trybunach i prowadzili FANTASTYCZNY doping dla chłopców.

U14: ''Pokazaliśmy charakter'' - Zwycięstwo w prestiżowym meczu z emocjami

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 3:4

Trener Szymon TutajZa nami prestiżowy mecz derbowy, który trzeba przyznać, że wygraliśmy po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu. Pierwsza połowa tak naprawdę do zapomnienia. Graliśmy bardzo słabo i apatycznie. Nie było w nas w ogóle chęci do podjęcia rywalizacji w Zabrzu i dlatego też przegrywaliśmy do przerwy 2-0. Trzeba uczciwie powiedzieć, że był to najniższy wymiar kary. Zawodnicy Górnika mieli dużo sytuacji bramkowych lecz albo pudłowali albo bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz bramkarz Igor. Po kilku korektach w drugiej połowie obserwowaliśmy odmieniony nasz zespół. Bardzo szybko strzeliliśmy bramkę kontaktową, a następnie wyrównującą. Przy wyniku 2-2 znowu zaspaliśmy i straciliśmy bramkę. Jednak zespół się nie poddał i do ostatnich minut walczył o zwycięstwo co finalnie nam się udało. Brawa dla całej drużyny za pokazanie charakteru odrabiając dwa razy straty i wygrywając spotkanie. Jednak musimy dalej pracować aby gra taka jak w pierwszej połowie nigdy więcej się nie powtórzyła.

U14: ''Mecz Powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie' - Pierwsza porażka trampkarzy młodszych

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Rekord Bielsko Biała 1:2

Trener Szymon Tutaj: Szkoda tej porażki, ponieważ mecz powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie. W pierwszej części zagraliśmy bardzo dobrze, tworzyliśmy sobie sytuację bramkowe. Niestety w dalszym ciągu naszym mankamentem jest skuteczność. Gdybyśmy do przerwy zdobyli cztery bramki, to przeciwnik nie mógłby nic powiedzieć. Wraz z upływem czasu było widać, że drużyna Rekordu wierzy w sukces i coraz bardziej chce osiągnąć pozytywny wynik. U nas było wręcz odwrotnie. Bramki straciliśmy w dość prosty sposób. Pierwszą po błędzie indywidualnym naszego obrońcy, a drugą po strzale ,,stadiony świata''. Zawodnik chcący dośrodkować piłkę w pole karne z około 35 metra, oddał niezmierzony strzał w samo okienko naszej bramki. Nie można odmówić chłopcom zaangażowania, ale po tych straconych bramkach w większości zajmowaliśmy się rozmowami między sobą i dyskusjami z sędzią. Myślę, że w ostatecznym rachunku drużyna Rekordu bardziej chciała ten mecz wygrać i dopięła swego. Czekamy teraz na kolejne spotkania, w których na pewno powalczymy o jak najlepszy wynik.

U14: ''Wysoki pressing się opłacił'' - domowa wygrana trampkarzy młodszych

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Lukam 2010 Skoczów 7:0

Trener Szymon Tutaj: Druga wygrana z rzędu bardzo cieszy, szczególnie biorąc pod uwagę styl w jakim to osiągnęliśmy. Od początku narzuciliśmy przeciwnikowi swój sposób gry i nieustannie nacieraliśmy na rywala. Wysoki pressing bardzo się nam opłacił, bo już na początku meczu wyszliśmy na prowadzenie i tak naprawdę nie byliśmy zagrożeni stratą punktów. Graliśmy bardzo składnie i z pomysłem co przekładało się na kolejne gole. Czasami brakowało nam w tym wszystkim szybkości, za długo prowadziliśmy piłkę i wdawaliśmy się w niepotrzebne dryblingi jednak całokształt był obiecujący. Druga połowa to już całkowita kontrola spotkania przez nasz zespół i kolejne bramki na nasze konto. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierunku, w którym zmierzamy i już szykujemy się na mecz z Rekordem Bielsko Biała.

U14: ''Przełamaliśmy serię remisów'' - Zwyciężamy w meczu z Radlinem

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Górnik Radlin 4:1

Trener Szymon TutajZa nami ciężkie spotkanie, w które wchodziliśmy znowu długo. Pierwsze 20 minut należy puścić w niepamięć jednak po tym czasie zaczęliśmy coraz mocniej dochodzić do głosu i ostatecznie zdominowaliśmy spotkanie. Martwi dalsza nieskuteczność mimo wielu stwarzanych okazji jednak optymizmem napawa, że potrafiliśmy się z wyniku 0-1 podnieść i zdecydowanie wygrać to spotkanie. Po poprzednich remisach nastąpiło przełamanie w kluczowym dla nas momencie z czego niezmiernie się cieszymy. Zespół z Radlina postawił nam ciężkie warunki jednak potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Mecz opiewał w wiele momentów typowej walki gdzie nie ustępowaliśmy i wychodziliśmy górą. Ciężko było sforsować nisko ustawioną obronę przeciwnika jednak wiele akcji było rozwiązanych w ciekawy sposób z naszej strony. Cieszy nas, że większość zawodników wyleczyła mniejsze lub większe urazy i wracamy do zaciekłej rywalizacji o miejsce w składzie co daje dużo optymizmu na przyszłość. Dwa następne mecze gramy na własnych boiskach i jesteśmy przekonani, że nasza gra z meczu na mecz będzie jeszcze lepsza.

Poprawiono: niedziela, 24, kwiecień 2022 18:07

Odsłony: 183

Czytaj więcej: U14: ''Przełamaliśmy serię remisów'' - Zwyciężamy w meczu z Radlinem

U14: ''To był mecz walki'' - kolejny remis podopiecznych trenera Łukasika

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:2

Trener Szymon TutajSłabe spotkanie za nami w czwartkowy wieczór. Obie strony miały problem ze składanym tworzeniem akcji i byliśmy świadkami bardziej meczu walki oraz rozgrywaniu piłki dalekim podaniem. Na pierwszą połowę, kolokwialnie mówiąc, nie wyszliśmy. Przegrywaliśmy praktycznie każdy pojedynek, a i tak mogliśmy tą połowę zakończyć remisem. W drugiej coraz częściej dochodziliśmy do głosu jednak ciężko tworzyło się nam sytuację bramkowe. Słabo wyglądaliśmy w operowaniu piłka co przekładało się na duży chaos w naszych poczynaniach. Cieszy nas, że póki co nie zaznaliśmy porażki w lidze i po 5 spotkaniach jesteśmy niepokonani. Z drugiej strony martwi że na te 5 spotkań 4 razy zremisowaliśmy.

U14: ''zabrakło postawienia kropki nad i'' - trampkarze młodsi remisują w meczu z Rapidem

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Rapid Wodzisław Śląski 0:0

Trener Szymon TutajMoże kontrowersyjnie jednak uważam, że był to chyba nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Mimo braków kadrowych i dużej rotacji w składzie ze względu na liczne kontuzje zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Kontrolowaliśmy przebieg gry przez cały mecz. Praktycznie nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na wejście na naszą połowę. Graliśmy składnie piłką, cierpliwie budowaliśmy akcje. Nieźle wyglądaliśmy w pojedynkach 1v1. Niestety warunki fizyczne przeciwnika z sukcesem uniemożliwiały nam postawienie tej kropki nad ''i''. Nie potrafiliśmy sobie poradzić z wymagającymi obrońcami już prawie przy finalizacji akcji. Mimo to stworzyliśmy sobie kilka okazji, niestety zmarnowanych. Brawa należą się dla całej drużyny, która mimo że przetrzebiona kontuzjami grała na bardzo wysokim poziomie z mocnym przeciwnikiem

U14: ''Czujemy lekki niedosyt'' - remis w derbach

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:1

Trener Szymon Tutaj: W dzisiejszym spotkaniu derbowym byliśmy świadkami meczu na wysokim poziomie. Obie drużyny ładnie i składnie operowały piłką na boisku i stwarzały sobie sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie nasza drużyna zepchnięta do defensywy bardzo dobrze sobie radziła. Nie dopuszczaliśmy przeciwnika pod pole karne i konsekwentnie się broniliśmy. Mieliśmy zauważalny problem z utrzymaniem piłki na połowie rywala przez co nasze akcje to były głównie kontrataki oraz okazje ze stałych fragmentów gry. Niestety jeden błąd kosztował nas stratę bramki praktycznie na minute przed końcem pierwszej połowy. W drugiej odsłonie spotkania od początku ruszyliśmy do odrabiania strat. Zdominowaliśmy przeciwnika, który miał problem z naszym dobrze zorganizowanym pressingiem i szybkim rozgrywaniem akcji. Tworzyliśmy sobie dogodne sytuacje lecz dopiero na dziesięć minut przed końcem zdołaliśmy wyrównać stan meczu. Lepszy remis niż brak punktów, jednak z perspektywy całego spotkania byliśmy drużyną lepszą i na pewno czujemy lekki niedosyt. Cieszy trzeci mecz z rzędu bez porażki i już szykujemy się na kolejne derbowe starcie ze Stadionem Śląskim.

Poprawiono: niedziela, 27, marzec 2022 14:01

Odsłony: 303

Czytaj więcej: U14: ''Czujemy lekki niedosyt'' - remis w derbach

U14: ''Chłopcy stanęli na wysokości zadania'' - Zwycięstwo trampkarzy młodszych

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Rekord Bielsko Biała - Ruch Chorzów 1:2

Trener Szymon TutajZa nami bardzo ciężkie spotkanie rozgrywane w Bielsku. Wiedzieliśmy jadąc na Rekord o warunkach jakie tam są oraz o bardzo małym boisku, na którym przyjdzie nam rozgrywać spotkanie. Mimo tego rozegraliśmy niezły mecz kontrolując grę. Szczególnie w pierwszej połowie gdzie praktycznie nie schodziliśmy z połowy rywala. Dzięki grze w pełnym skupieniu i na wysokiej intensywności schodziliśmy na przerwę z wynikiem po naszej stronie. Niestety na drugą odsłonę wyszliśmy zdekoncentrowani przez co szybko straciliśmy prowadzenie, a nasza gra stała się mocno chaotyczna. W dodatku szybko dostaliśmy czerwoną kartkę i zaczęliśmy grać w osłabieniu. Mimo to chłopcy stanęli na wysokości zadania. Opanowali emocje i w kluczowym momencie podnieśli ciężar i zdołali wywieźć 3 punkty z Bielska. Kolejny mecz za nami i kolejny, który pokazuje, że mimo dużych umiejętności to koncentracja i chęć zwycięstwa musi być na najwyższym poziomie aby odnosić sukcesy. Dopisujemy sobie 3 punkty w tabeli i szykujemy się do prestiżowego spotkania z Górnikiem Zabrze.

U14: ''Biliśmy głową w mur'' - festiwal niewykorzystanych sytuacji w Skoczowie

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Lukam 2010 Skoczów - Ruch Chorzów 1:1

Trener Szymon Tutaj: Pierwsze spotkanie w nowej rundzie nie do końca przebiegło po naszej myśli. Mimo ogromnej przewagi na boisku ze Skoczowa wywieźliśmy tylko jeden punkt. Pretensje możemy mieć tylko do siebie. za swoje braki w skuteczności. Od samego początku kontrolowaliśmy spotkanie. Dobrze rozgrywaliśmy piłkę i tworzyliśmy sytuację pod bramką rywala, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Przeciwnik przez całe spotkanie był tylko dwa razy pod naszym polem karnym z czego jedna z tych okazji zmienił na bramkę. My za to kolokwialnie mówiąc biliśmy głową w mur i nie byliśmy w stanie przed długi czas strzelić bramki. Na pewno cieszy nas to w jaki sposób zdominowaliśmy rywala i jak tworzyliśmy sobie sytuację. Były to ładne składne akcje lub indywidualne popisy. Brakowało jednak w tym wszystkim kropki nad 'i' przez co osiągnęliśmy tylko remis. Czekamy teraz na kolejne spotkanie w lidze mając w świadomości, że musimy mocno popracować nad wykańczaniem akcji pod bramką rywala.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności