U14/2004: ''To wciąż melodia przyszłości'' - podsumowanie sezonu

Drużyna trampkarzy młodszych z rocznika 2004 w rundzie jesiennej trwającego sezonu rzutem na taśmę wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej pokonując na finiszu GKS Katowice.

Wiosną, podopieczni trenerów Damiana Łukasika i Adriana Gacha, dzielnie walczyli o tytuł mistrza Śląska uprawniający do gry w barażach o Ligę Centralną, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość Rozwoju Katowice i uplasowali się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Nasi trampkarze zdobyli w czternastu spotkaniach 44 gole, natomiast przeciwnicy trafiali do siatki 21 razy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z końcową tabelą ligową oraz podsumowaniem rundy przez trenera Damiana Łukasika.

TABELA I WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Trener Damian Łukasik: Za nami bardzo udany rok pracy z tą grupą. Jesienią zrobiliśmy awans do drugiej ligi i z nadziejami, oceniając możliwości grupy, chcieliśmy zrobić kolejny krok, którym byłby awans do Centralnej Ligi U15.Z różnych względów to się nam nie udało. Przede wszystkim nasza kadra była bardzo skromna - w zimie odeszło paru zawodników i momentami nasza ławka rezerwowych była bardzo wąska. W końcówce brakło siły, aby pokusić się o wyprzedzenie Rozwoju Katowice.
Głównym celem było jednak szkolenie indywidualne i tutaj na pewno się to udało. Dowodem tego jest czwórka zawodników w Kadrze Śląska, która wyjeżdża na mistrzostwa Polski. Najbardziej właśnie z tego się cieszymy z trenerem Adrianem Gachem - że każdy z zawodników zrobił duży postęp. Na pewno jest to ciekawa, chętna do pracy grupa, która kiedyś, choć to wciąż melodia przyszłości, będzie napierać na pierwszą drużynę Ruchu. Na chwilę obecną najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami byli Lipp i Starzyński, a w ostatnim półroczu bardzo duży postęp zrobił też Mucha.
Teraz chłopcy przechodzą do kategorii wiekowej U15 i jesienią na pewno powalczą tam o awans do Ligi Centralnej. W tym miejscu dziękuję wszystkim za cały rok wspólnej pracy, również rodzicom za okazywaną pomoc i życzę każdemu osiągnięcia wyznaczonych celów, ale też tego, aby nie zapomnieli o nauce. 

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności