U14: ''Ten sezon nie będzie łatwy'' - trampkarze młodsi inaugurują nowy sezon

Inauguracji sezonu doczekali się i nasi trampkarze młodsi, którzy sobotnim spotkaniem z Piastem Gliwice rozpoczną walkę o mistrzostwo II Ligi Wojewódzkiej.
Zespół trenera Damiana Łukasika po przejściu do wyższej kategorii wiekowej rozegra dziś pierwszy mecz o stawkę w składzie jedenastoosobowym. 

Trener Damian Łukasik: Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy 2 sierpnia. Początkowo trenowaliśmy na własnych obiektach, a następnie wyjechaliśmy na obóz sportowy do Szalowej, gdzie w bardzo dobrych warunkach przygotowywaliśmy się do startu rozgrywek. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy cztery sparingi ze starszymi drużynami, aby odpowiednio przygotować się do wymogów II Ligi Wojewódzkiej, do której zespół awansował po ubiegłym sezonie.

Spodziewamy się, że ten sezon nie będzie łatwy, ponieważ drużyny, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć prezentują bardzo wysoki poziom. Tak naprawdę sami jesteśmy ciekawi jak wypadniemy na ich tle. Do drużyny doszło dwóch nowych zawodników: Dominik Bitniok i Tomasz Sałaj, którzy jak sądzę będą naszym wzmocnieniem. Wiadomo, że chłopcy w kategorii trampkarza młodszego przechodzą teraz do gry 11x11 na pełnowymiarowym boisku, więc nasze treningi skupiają się głównie na nauce taktyki, aby jak najszybciej opanować specyfikę takiej gry i nowe systemy. Pierwszym poważnym testem, który nas czeka będzie dzisiejsze starcie z Piastem Gliwice.

Wyniki spotkań kontrolnych:

Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 0:4

AP Respekt Szalowa - Ruch Chorzów 4:0

AP Gol - Ruch Chorzów 7:3

Polonia Łaziska - Ruch Chorzów 7:5

Dzisiejszy wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice został zaplanowany na godz. 15.00. Terminarz wszystkich spotkań naszej drużyny dostępny jest TUTAJ.

Źródło: własne 

Foto: Tomasz Stefanik

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności