U12:''Słowa pochwały od wszystkich!'' - pierwszy mecz w nowym ustawieniu na plus

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

 RUCH CHORZÓW - SRS GWIAZDA RUDA ŚL. 1:4 

Trener Sławomir Podlas: Dziś po raz pierwszy drużyna zagrała wg. nowego modelu gry, tj, 9x9, w nowym ustawieniu i pod wodzą nowego trenera. Na samym wstępie chcę powiedzieć, że pomimo porażki 1:4, to był dobry, a momentami nawet bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu.
Pomimo tego że nasza drużyna składała się z chłopców o rok młodszych od zawodników Gwiazdy Rudy Śląskiej, to szczególnie w pierwszej połowie, po której wynik był remisowy 1:1, nie ustępowaliśmy przeciwnikowi w żadnym elemencie gry. Potrafiliśmy utrzymywać się dłużej przy piłce, wymienić kilka celnych podań, a nasze akcje, które rozpoczynały się i konstruowane były już od linii obrony, niejednokrotnie kończyliśmy pod bramka przeciwnika.To, z jaką ogromną ambicją, wolą walki i ile serca chłopcy zostawili na boisku widzieli licznie obecni rodzice i napawa ich to wszystkich  dużym optymizmem na przyszłość.

Pierwszą bramkę straciliśmy po bardzo mocnym, niemal nie do obrony strzale z dużej odległości. Mimo tego chłopcy nadal grali bardzo konsekwentnie, bo przed meczem ustaliliśmy że będziemy atakować przeciwnika wysokim pressingiem. Ta taktyka się opłaciła, bo pozwalała nam stwarzać sobie sytuacje bramkowe, a jedną z nich wypracował sobie i wykończył Dawid Szczepaniak.
Drugą połowę zaczęliśmy równie dobrze, graliśmy pewnie, nie mniej po 15 minutach wkradło się do naszej gry zbyt dużo nerwowości, zauważalny był u chłopców już deficyt sił, przez co zaczęliśmy popełniać więcej błędów, a przeciwnik wykorzystał to momentalnie strzelając nam jeszcze 3 bramki.
Pomimo porażki, jestem zadowolony z postawy moich chłopców i na pewno zasłużyli oni na duże brawa. Słowa pochwały od wszystkich, którzy widzieli ich dzisiejsze poświęcenie i wolę walki w meczu.

Ruch Chorzów - SRS Gwiazda Ruda Śl.  1:4 (1:1)

20 min - 0:1
25 min - 1:1
Szczepaniak - 1:2 / 43 min 
46 min - 1:3
51 min - 1:4

Ruch Chorzów: Boguta, Cebula, Czyba, Grymel, Klepczyńskik, Kozula D., Kozula W., Krężołek, Kucap, Mietlicki, Szczepaniak, WietekTrener: Sławomir Podlas

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności