U12: ''Zauważamy małe sukcesy'' - trener Sławomir Podlas o rundzie jesiennej

Dziś podsumowanie poczynań ligowych naszych młodzików U12, których w lidze czekało nie lada trudne wyzwanie, albowiem w większości meczów mierzyli się z rok starszymi zawodnikami. Pomimo tego Niebiescy dawali z siebie 100%, a trener Sławomir Podlas widzi na finiszu jesieni wiele pozytywów. Nasz zespół zdobył sześć punktów w czternastu meczach, strzelając przy tym dwadzieścia bramek. 

Trener Sławomir Podlas: W tym sezonie obejmując nową dla mnie drużynę musiałem zmierzyć się z kilkoma trudnymi na początek zmianami. Chłopcy po raz pierwszy rozpoczęli grę systemem 9-cio osobowym według nowych zasad np. gra na spalony. Ponadto ze względu na wcześniejszą reformę oświaty od początku sezonu, wszystkie mecze graliśmy jako zawodnicy o rok młodsi od swoich rywali.

Na początku, jeszcze w czasie wakacji, ze względu na rodzinne wyjazdy, wczasy, ciężko było poskładać naszą drużynę w jedną całość. Mieliśmy problem rozegrać jakiekolwiek sparingi, bo tak naprawdę nie było kim grać. We wrześniu, gdy rozpoczął się rok szkolny w końcu w komplecie kontynuowaliśmy nasze zajęcia treningowe. 

Zespół to dwunastu bardzo ambitnych, walecznych chłopaków, którzy w każdym meczu zostawiają na boisku sporo serca, pokazując, że bardzo zależy im na sukcesach, ale przede wszystkim na godnym reprezentowaniu klubu.
Jeśli chodzi o prezentowany przez nas poziom gry i umiejętności poszczególnych zawodników, to drużyna jest bardzo zróżnicowana. Na pewno jest kilku zawodników, na których opiera się cała nasza gra oraz zawodnikach którzy także, jak widać na treningach, bardzo chcą i dążą do tego, by także być czołową postacią zespołu.
Na zajęciach, gdzie uczymy się, doskonalimy umiejętności i realizujemy założenia programu szkoleniowego PZPN, ogromny nacisk kładziemy na wszechstronny rozwój umiejętności w obszarze techniczno-taktycznym, wszechstronny rozwój motoryczny, a także oddziałujemy na cechy zawodnika w obszarze mentalnym. Chociaż na dzień dzisiejszy nie jest to łatwe, to widzę, że chłopcy bardzo chcą, bo chętnie uczestniczą we wszystkich zajęciach, w które wkładają dużo swego zaangażowania.
Chociaż w samych rozgrywkach, pod względem pozycji w tabeli nie idzie nam najlepiej, to ja osobiście jestem bardzo zadowolony z progresu w tych elementach, nad którymi tak ciężko pracujemy, a które przed chwilą właśnie wymieniłem.
Wiadomo, że dziś zwycięstwo w meczu za wszelko cenę nie ma znaczenia, bo liczy się konkretny zauważalny przyrost umiejętności poszczególnych zawodników. Mimo to każdy sukces ma ogromny wpływ na motywację zawodnika do treningu i takie małe indywidualne sukcesy my u siebie zauważamy. Dlatego do każdego kolejnego meczu podchodzimy z głową w górze i walczymy pomimo wszelkich przeciwności.
Zakończyliśmy juz rozgrywki i dalsza nasza praca skupiać się będzie na zajęciach szkoleniowych na własnych obiektach. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nie planujemy w tym roku zimowego obozu. W miarę możliwości będziemy rozgrywać mecze sparingowe i w ten sposób przygotowywać się do drugiej rundy rozgrywek.
Na słowa bardzo dużej pochwały za zaangażowanie i ciężką pracę na treningach i ogromną wolę walki w meczach zasługują oczywiście sami zawodnicy, ale także, chcę bardzo podziękować w swoim jak i imieniu klubu, rodzicom, którzy bardzo pomagając nam w sprawach organizacyjnych drużyny. Brawo Wy!

TABELA

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności