U11: ''Trudno się gra z takim przeciwnikiem'' - pewna wygrana w derbach Chorzowa

IV OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - AKS CEZ WYZWOLENIE CHORZÓW 9:3 

Trener Łukasz Joniec: Nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Kilka błędów w defensywie i w rozegraniu spowodowało zaraz na początku utratę dwóch bramek. Z biegiem czasu nasza obrona lepiej się ustawiała, lepiej kryliśmy i przejęliśmy inicjatywę, a mecz odbywał się pod nasze dyktando. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, tworząc dużo sytuacji bramkowych, które zamienialiśmy na gole. Trudno się gra z takim przeciwnikiem, który od własnej bramki gra długim podaniem i wybiciem. Musieliśmy zmienić trochę swoje ustawienie i przestawić się na przyjęcie górnej piłki na własnej połowie. Był to dobry mecz, jednak musimy pamiętać o tym, że najpierw powinniśmy zabezpieczyć swoją bramkę, nie mogą wszyscy na raz atakować, tylko zostawiać zawodników do krycia. Brawa dla chłopaków, a za tydzień kolejny mecz, myślę, że trudniejszy - z UKS-em Szopienice. 

U11: ''Przyszło nam przełknąć gorycz porażki'' - słaby mecz w Rudzie Śląskiej

IV OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

JASTRZĄB BIELSZOWICE  - RUCH CHORZÓW 11:2 

Trener Łukasz Joniec: Po ostatniej wygranej przyszło nam przełknąć gorycz porażki. Ponownie graliśmy na orliku, gdzie nie mieliśmy miejsca i przestrzeni, żeby rozegrać piłkę. Na boisku było bardzo ciasno i wiązało się z tym, że mieliśmy wiele strat w budowaniu ataku. Kilka takich zakończyło się utratą bramki. Jednocześnie w ataku mieliśmy za mało aktywności i wyjść na pozycję, co skutkowało problemem w rozegraniu. Jeśli chodzi o defensywę, to byliśmy zbyt daleko od przeciwnika, brakowało doskoku, walki bark w bark, jak również przegrywaliśmy zbyt dużo pojedynków jeden na jeden. Podsumowując nie widzieliśmy dzisiaj charakteru, zadziorności oraz walki. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu chłopcy pokażą, że potrafią walczyć, biegać i grać do ostatniego gwizdka.

U11: ''Od początku mieliśmy przewagę'' - pewna wygrana z Gieksą /FOTO/

IV OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - GKS GIEKSA KATOWICE 6:2 

Trener Łukasz Joniec: Zdecydowanie lepszy mecz od pierwszego w naszym wykonaniu. Od samego początku mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki i stwarzaniu sobie sytuacji strzeleckich. W pierwszej połowie nasza skuteczność była jednak na niskim poziomie. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, jednak brakowało celnego strzału na bramkę, który dałby nam podwyższenie wyniku. Nasza przewaga chyba nas trochę uśpiła, ponieważ Gieksa wyszła kilka razy z groźną kontrą, ale przed utratą goli uratował nasz bramkarz Szymon Porębski, który wybronił kilka sytuacji sam na sam. Po przerwie poprawiliśmy skuteczność i wygraliśmy 6:2. Brawa dla zawodników za mecz, który mógł się podobać pod każdym względem. 

2011: Ligowa majówka AdleRków

Długi majowy weekend upłynął AdleRkom pod znakiem przerwy w zajęciach, nie próżnowały jedynie nasze dwie najstarsze grupy, które rozegrały - z powodzeniem - kolejne spotkania ligowe.  

W poniedziałkowe, świąteczne popołudnie jedna z grup AdleRków U10 zmierzyła się w ramach rozgrywek IV Okręgowej Ligi Orlików Młodszych z drużyną Śląska Świętochłowice, natomiast druga z Akademią Espanola Gliwice. 

Poprawiono: wtorek, 04, maj 2021 13:21

Odsłony: 193

Czytaj więcej: 2011: Ligowa majówka AdleRków

U11: ''Chłopcy są dobrze przygotowani'' - trener Łukasz Joniec o starcie rozgrywek

We wtorkowe popołudnie rozpocznie się  runda wiosenna dla podopiecznych trenera Łukasza Jońca, którzy po rundzie jesiennej awansowali do IV Ligi Okręgowej.

Na początek rozgrywek orlicy zmierzą się drużyną Jedności Siemianowice Śląskie i będzie to pierwszy z siedmiu zaplanowanych na tę rundę spotkań. Przypomnijmy, że zespoły z lig okręgowych na skutek przesunięć spotkań z powodu przerwy spowodowanej epidemią, nie będą rozgrywały wiosną meczów rewanżowych.

Trener Łukasz Joniec: W końcu zaczynamy rundę wiosenną, w pełni oczekiwaną. Po trzech tygodniach bez meczów i sparingów będzie to dla nas sprawdzian jak przepracowaliśmy okres przygotowawczy, który uważam, że zrealizowaliśmy bardzo dobrze.

Za nami pierwszy trening otwarty!

W dniu dzisiejszym odbyliśmy pierwszy z treningów otwartych  dla chłopców z rocznika 2011, którzy nie są zrzeszeni w naszym Klubie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a trenerzy cieszyli się z poziomu, jaki zaprezentowali młodzi zawodnicy, którzy po raz pierwszy mogli zagrać w otrzymanej koszulce, z "eRką" na piersi.  

- Fajnie, że teraz każdy może zobaczyć jak wyglądają nasze treningi, a w okresie panujących obostrzeń chłopcy mają dodatkową możliwość wyjścia z domu i spędzenia aktywnie czasu. - mówi trener - koordynator klas SP, Damian Łukasik. - Rodzice oraz dzieci stają u progu podjęcia decyzji o dalszym rozwoju swojego dziecka, nie tylko edukacyjnego, ale i sportowego, a my poprzez otwarte treningi mamy możliwość zaprezentowania im próbki tego, co oferują kluby spod znaku Niebieskiej "eRki".

Poprawiono: piątek, 23, kwiecień 2021 14:41

Odsłony: 492

Czytaj więcej: Za nami pierwszy trening otwarty!

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności