2004-2002: Niebiescy przebywali w Kamieniu

Na obóz sportowy do Kamienia koło Rybnika wybrali się zawodnicy najmłodszych lig naszej Akademii z roczników: 2002, 2003 oraz 2004.

Treningi odbywały się dwa lub trzy razy dziennie – głównie na trawie. Wieczory przeznaczaliśmy na zajęcia na hali. Jeśli chodzi o sparingi zagraliśmy dwie wewnętrzne gierki z rocznikiem 2003 – powiedział trener rocznika 2002, Paweł Drapała.

Dla mnie najważniejszym było poznanie tych chłopaków, ponieważ przed wyjazdem odbyliśmy tylko jeden wspólny trening.

W tym samym tonie wypowiedział się trener r. 2003, Piotr Bogusz: Rzeczywiście głównie skupiłem się na poznaniu zespołu. Trenerzy Akademii co rok zmieniają grupy, które szkolą, w związku z czym integracja z zespołem jest bardzo ważna. Jeśli chodzi o aspekty typowo piłkarskie, głównie pracowaliśmy nad techniką, zgraniem oraz motywacją do gry. Oprócz wewnętrznych gierek rozegraliśmy mecz kontrolny z drużyną Ursusu Warszawa, w którym odnieśliśmy miażdżące zwycięstwo.

W trakcie obozu chcemy poznać lepiej chłopaków – kontynuował trener r. 2004 Marcin Molekzobaczyć jak zachowują się między sobą, jak przebiega pomiędzy nimi rywalizacja na zajęciach oraz na jakich pozycjach mogą grać w meczach ligowych. Otrzymujemy dzięki temu dużo wskazówek przed nadchodzącym rokiem szkolnym. Wiadomo, że jest to nowy zespół, trzeba go scementować i sprawić, żeby stał się zgraną grupą.


Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności