Chorzowskie Mini Euro 2021 rozegrane! - /foto/

To było prawdziwe piłkarskie święto!
AdleRki z rocznika 2012, wraz z rówieśnikami z klubów partnerskich Ruchu Chorzów, rozegrały na stadionie przy ul. Cichej 6 Chorzowskie Mini Euro 2021!

Niepisanym zwycięzcą wczorajszego turnieju zostali... po prostu wszyscy. I zawodnicy rywalizujący na murawie, i trenerzy prowadzący swoje drużyny, ale też i licznie zebrani kibice! Każdy, pomimo żaru lejącego się z nieba, dał z siebie maksimum, dzięki czemu ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Dziękujemy!

Nasze Centrum Szkolenia AP&UKS Ruch Chorzów wystawiło w turnieju cztery drużyny i to właśnie AdleRki IV, występujące jako Portugalia, okazały się bezkonkurencyjne! Tuż za nimi uplasowała się AP United (jako Polska), a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Górnika Radlin (Walia).

Rywalizacja rozpoczęła się już o godz. 9.00, a poprzedziła ją oficjalna prezentacja. Zawodnicy ubrani w koszulki poszczególnych państw, a także zaopatrzeni we flagi, mogli wejść na murawę w akompaniamencie gromkich braw licznie zgromadzonej publiczności.

Drużyny grały początkowo ze sobą w czterech grupach, następnie zwycięzcy każdej z nich utworzyli kolejną grupę, w której walczyli o tytuł mistrzowski, zespoły z drugiego miejsca zagrały o lokaty 5-8, z trzeciego o 9-12 i z czwartego o 13-15. 

W przerwie pomiędzy meczami nie brakowało atrakcji dla młodych zawodników, z których największą, z racji panującego skwaru, był oczywiście wodny prysznic!

A czym byłyby nasze imprezy dla dzieci bez obecności Stowarzyszenia Kibice Razem Ruch Chorzów? Nie zabrakło ich również wczoraj! Niezmordowani oferowali dzieciom waty cukrowe, popcorn, a także dmuchańca oraz bramkę celnościową. Dziękujemy Wam!

Po rozegraniu ostatnich spotkań, podczas których emocji nie brakowało, przyszedł czas na uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród przez prezesa Seweryna Siemianowskiego, Marka Godzińskiego, a także Dyrektora ds. Rozwoju Akademii, Marcina Stokłosę
Oprócz pucharu dla wszystkich drużyn, jak i medalu dla każdego zawodnika rozdano nagrody indywidualne. I tak oto najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Nawrat z zespołu AP United (Polska), królem strzelców Kacper Żaczek z Orła Mokre (Holandia - 14 goli), a MVP turnieju "Niebieski" Maksymilian Bil (Portugalia).
Wręczono takeż statuetki dla najlepszych zawodników swoich drużyn. Laureatów nagród prezentujemy w końcowej klasyfikacji:

1. Portugalia (AdleRki IV) - Karol Klaużyński
2. Polska (AP United) - Odyseusz Ratajski
3. Walia (Górnik Radlin) - Filip Grącik
4. Włochy (LKS Wisła Wielka) - Aleks Woźniczka
5. Francja (AldeRki III) - Dawid Jurczenia
6. Anglia (MLKS Woźniki) - Sergiusz Ordon
7. Rosja (Salos Dąbrowa Górnicza) - Aleksander Będkowski
8. Niemcy (Pogoń Ruda Śląska) - Antoni Klisz
9. Holandia (Orzeł Mokre) - Kamil Dębowicz
10. Hiszpania (AdleRki II) - Kacper Hołda
11. Węgry (Urania Ruda Śląska) - Maciej Opieka
12. Belgia (Hejnał Kęty) - Aleksander Adamus
13. Chorwacja (Unia Kalety) - Kacper Mieczkowski
14. Szwecja (AldeRki I) - Bartosz Nowicki
15. Ukraina (Śląsk Świętochłowice) - Mateusz Nowak

Organizatorem Chorzowskiego Mini Euro 2021 było Centrum Szkolenia AP&UKS Ruch Chorzów, Ruch Chorzów S.A. oraz Miasto Chorzów i MORiS Chorzów, a cała impreza sfinansowana została ze środków Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się wczoraj przy Cichej 6. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie w Waszej pamięci! A żeby tak się stało prezentujemy pierwszą z dwóch fotogalerii! 

FOTOGALERIA (Tomasz Stefanik)

Źródło: własne 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności