Raport z działań AdleRków!

Bardzo wiele ciekawych rzeczy działo się w ostatnich dniach u naszych najmłodszych podopiecznych. Młodzi sportowcy mają zapotrzebowanie na bardzo dużą dawkę aktywności fizycznej, która jest doskonale zaspokajana przez kadry trenerskie poszczególnych grup. Mecze wewnętrze, sparingi i turnieje są nieodłącznym elementem planów tygodniowych AdleRków.

Rocznik 2016

Można by rzec najmłodsi z najmłodszych, a więc drużyna skrzatów młodszych każdego weekendu rozgrywa w swoim licznym gronie mecze wewnętrzne, które pomagają dzieciakom zrozumieć zasady gry w piłkę nożną, ale też są świetną zabawą. Trenerzy dbają nie tylko o rozwój fizyczny swoich podopiecznych, ale także o to, aby uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.

 Rocznik 2015


Grupa skrzatów starszych jest pierwszą grupą naborową, która spotyka się z przeciwnikiem ,,z zewnątrz'' i razem z nim bawi się podczas weekendowych rozgrywek. Dzieci z tej kategorii wiekowej w minioną sobotę po raz drugi uczestniczyły w Lidze Skrzata, która rozgrywa się na halach Football - on w Rudzie Śląskiej. Oprócz oczywiście rozgrywania meczów piłkarskich młodzi zawodnicy mają możliwość interakcji ze swoimi rówieśnikami, dzięki czemu pomiędzy meczami zabawie nie ma końca.

 

Roczniki 2014 i 2013


Żacy są stałymi bywalcami już od kilku tygodni na Lidze Żaka, która również rozgrywa się w kompleksie hal pneumatycznych Football - on w Rudzie Śląskiej. Kolejne weekendy to kolejne spotkania z innymi zespołami, które stawiają nowe przeszkody do pokonania dla naszych zawodników. Jak wiadomo, najlepszą formą rozwoju jest mecz, w którym możemy sprawdzić swoje umiejętności nabyte podczas treningów. O te minuty spędzone na rywalizacji każdy z zawodników może być spokojny, albowiem dzięki takim projektom nabijany jest spory bagaż doświadczenia. Tak jak we wcześniejszych przypadkach takie spotkania to nie tylko rozwój piłkarski, ale także psychospołeczny dziecka, które zdobywa nowe bodźce.

Rocznik 2012

Najstarsi z AdleRków nie zwalniają tempa i wciąż rozgrywają jeszcze spotkania w ramach Śląskiej Ligi Orlika Młodszego, którą koordynuje nasz Związek Piłki Nożnej. Ostatnie spotkania były sporą dawką wiedzy dla zawodników z tego rocznika. Z racji na liczną grupę sportowców z tego rocznika, każdego weekendu rozgrywamy trzy spotkania, tak aby każdy mógł dostać szansę na zmierzenie się z przeciwnikiem, nie inaczej było tym razem.

Trener Adrian Bury: Pomijając wyniki, które według rozporządzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej nie będą brane pod uwagę w tej kategorii wiekowej, jesteśmy zbudowani faktem, że dzieci są coraz bardziej świadome i nabywają coraz nowe doświadczenia. Podczas ostaniego weekendu nauczyliśmy się tego, jak wielki wpływ na grę ma specyficzne, małe boisko i jakie środki musimy zastosować, aby wyjść zwycięsko w takim pojedynku, oraz tego, że podejście do każdego przeciwnika musi być zawsze takie same, bo lekceważenie i zmniejszone zaangażowanie w starszych kategoriach wiekowych kończyły się będą porażkami. 

Podczas jednego z ostatnich meczów naszym zawodnikom z rocznika 2012 przydarzyło się takie spotkanie!  A jak minął AdleRkom wcześniejszy tydzień? O tym tutaj!

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności