Liga: Rozwój razy pięć, walka o awans i ligowe mistrzostwo Śląska

Rozgrywki ligowe sezonu 2018/2019 wolnymi krokami zmierzają do końca.

Drużyny orlików młodszych oraz juniorów z Lig Centralnych U17 i U18 rozegrały już ostatnie mecze, przy czym zespoły starsze czekają jeszcze pojedynki o Mistrzostwo Śląska.
Przypomnijmy, że w dniu wczorajszym podopieczni Ireneusza Psykały pokonali Górnik Zabrze U19 i awansowali do półfinału tychże rozgrywek. 

Nadchodzący weekend przyniesie sporą dawkę emocji i to nie tylko tych piłkarskich, albowiem już jutro, o godz. 17.00 rozpocznie się premierowa Gala "Młode Cieśliki 2019", o której więcej możecie przeczytać TUTAJ. Zapraszamy serdecznie! 

Wracając do spotkań ligowych - w ciągu najbliższych dni rozegramy jedenaście meczów, w których pięciokrotnie naszym rywalem będzie Rozwój Katowice.

W pozostałych sześciu spotkaniach zmierzymy się z Gwarkiem Zabrze, Gieksą Katowice, Unią Kosztowym, Jedynką Łazy oraz dwukrotnie UKS-em Ruch Chorzów. 

Przed postawieniem przysłowiowej kropki nad "i" i awansem do ligi drugiej stanie drużyna naszych młodzików U13, z kolei trampkarze U15, w myśl powiedzenie "co się odwlecze, to nie uciecze", staną przed drugą szansą na zdobycie tytułu mistrza Śląska. 

Przypomnijmy, że w czwartek zespół trampkarzy młodszych U14 również cieszył się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, i to na trzy kolejki przed końcem rundy! Gratulujemy raz jeszcze! 

Poniżej przedstawiamy krótką zapowiedź spotkań, jakie rozegramy w najbliższych dniach:

U-17 II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych 
08.06, godz. 11.15  SKS Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów 

Niebiescy walczą o zakończenie sezonu na drugim miejscu w tabeli, z kolei Gwarek, jako czerwona latarnia, ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Podopieczni Daniela Tukaja zgromadzili na swoim koncie 22 oczka, z kolei ich najbliższy rywal osiem. W pierwszym meczu obu zespołów górą byli Niebiescy, którzy po dwóch golach Kawalca i jednym Kokota pokonali zabrzan 3:1

U-15/2004  I Wojewódzka Liga Trampkarzy 
09.06, godz. 09.00 Ruch Chorzów - GKS Gieksa Katowice 

O tym czy Niebiescy zdobędą tytuł mistrza Śląska może zadecydować już sobotnia strata punktów przez Raków. Na pewno stanie się to jednak w niedzielnym meczu w przypadku zgarnięcia przynajmniej jednopunktowej zdobyczy w meczu z Gieksą. Zajmujący fotel lidera nasz zespół ma pięć punktów przewagi nad drugimi częstochowianami oraz 23 oczka nad najbliższym rywalem. W pierwszym spotkaniu GKS musiał uznać wyższość naszego zespołu - przegrał 1:3 po golu samobójczym oraz trafieniach Bujoczka i Starzyńskiego.

U-14/2005 III Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych 
09.06, godz. 11.00 Ruch Chorzów - LKS Unia Kosztowy

Zespół Damiana Łukasika wywalczył w środę awans do II Ligi Wojewódzkiej, jednak na pewno będzie dążył do tego, by rundę wiosenną zakończyć z kompletem zwycięstw. Aby ten cel osiągnąć, będzie musiał zatem wygrać jeszcze trzy najbliższe mecze, w tym najbliższy z Unią, którą wyprzedza w tabeli o dwa miejsca oraz 11 oczek. Hat-trick Sęka, dwa gole Brychczego i Łosika oraz jedno trafienie Tukaja ustaliły wynik pierwszego meczu na 8:2 dla Niebieskich. 

U-13/2006 III Wojewódzka Liga Młodzików 
09.06, godz. 13.30  Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 

Wygrana z Rozwojem zapewni drużynie Jakuba Brzozowskiego awans do II Ligi i to na trzy kolejki przed końcem rundy! Szanse wydają się duże, albowiem katowiczanie okupują dół tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów,  z kolei Niebiescy pozostają jak dotąd niepokonani. Dodajmy, że obie drużyny nie mierzyły się jeszcze w tej rundzie, zaległe spotkanie piątej kolejki zostanie rozegrane w najbliższą środę. 

12.06, godz. 16.00  Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 

U-13/06'07' IV Katowicka Liga Młodzików 
08.06, godz. 15.30 Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów

Derby Ruchu, w których nasz zespół traci do przyjaciół zza miedzy jeden punkt. UKS zdobył ich do tej pory 10, natomiast nasi zwodnicy dziewięć, mają jednak do rozegrania jeszcze jeden mecz. Derbowy rewanż zaległego spotkania z UKS-em odbędzie się już we wtorek.

11.06, godz. 18.15  UKS Ruch Chorzów - Ruch Chorzów. 

U-12/2007 V Katowicka Liga Młodzików Młodszych 
08.06, godz. 13.00  Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 

Ruch i Rozwój, czyli czwarta i piąta drużyny tabeli, które dzielą zaledwie dwa punkty, zmierzą się ze sobą w najbliższych dniach dwukrotnie. Wszystko to za sprawą zaległego spotkania piątej kolejki, które odbędzie się w środę. 

12.06, godz. 17.00  Rozwój Katowice - Ruch Chorzów

U-11/08'09' IV Katowicka Liga Orlików 
08.06, godz. 09.00  UKS Jedynka Łazy - Ruch Chorzów 

Zajmujący szóste miejsce w tabeli Niebiescy, zmierzą się z outsiderem, Jedynką Łazy. Najbliżsi rywale Niebieskich zgromadzili na swoim koncie dwa punkty, z kolei zespół Łukasza Jońcy dziewięć - ma jednak do rozegrania zaległy mecz z Rozwojem. Cztery bramki Lipika i jedna Wacha pozwoliły naszej drużynie na odniesienie zwycięstwa 5:3 w meczu, który odbył się w Chorzowie.

10.06, godz. 18.00  Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 

Źródło: własne 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności