U15: ''Każdy jest pod lupą'' - Raków pierwszym rywalem Niebieskich

Drużyna trampkarzy U15 zainauguruje rundę wiosenną  rozgrywaną w ramach II Ligi Wojewódzkiej już jutro . Pierwszym rywalem ,,Niebieskich'' będzie jesienny spadkowicz, Raków Częstochowa.

Oprócz wspomnianych częstochowian Niebiescy zmierzą się jeszcze z GKS-em Gieksą Katowice, Piastem Gliwice, Skrą Częstochowa, Pogonią Imielin, Football Club Będzin, Rakowem Częstochowa oraz Akademią Sportową Lubliniec.

Trener Piotr Bogusz: Przygotowania przebiegły zgodnie z naszym planem. Najważniejsze, że udało się przetrwać bez kontuzji, oprócz tych urazów, które trapiły nas od dłuższego czasu. Mówię tutaj o Wiktorze Małkiewiczu, który był ważnym ogniwem zespołu, ale niestety doznał kontuzji.

Wiktor jest już po zabiegu i przechodzi rehabilitację, a my z całym zespołem życzymy mu szybkiego powrotu na boisko. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy wiele sparingów ze starszymi drużynami. Chcieliśmy zderzyć się z fizyczną piłką, bo przecież za kilka miesięcy chłopcy będą walczyli już w kategorii juniora. Liga, którą rozpoczniemy w sobotę jest bardzo ciekawa. Poza uznanymi markami, takimi jak GKS Katowice i Piast Gliwice, które już znamy, dołącza do nas Raków Częstochowa. Planem jest, jak najlepsze zaprezentowanie swoich umiejętności w każdym ze spotkań, a nadrzędnym celem jest przygotowanie chłopców do walki o skład w Centralnej Lidze Juniorów. Już teraz w drużynie trenera Drapały trenują Franke i Szczepaniak, a dla pozostałych chłopców jest to jasny sygnał, że każdy jest pod lupą i to tak naprawdę ostatnie chwile na udowodnienie swoich kompetencji piłkarskich. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i pozytywnie też patrzymy w przyszłość, najważniejsze żeby w zdrowiu udało się dograć rundę do końca.

Wyniki spotkań kontrolnych: 

05.12 - Ruch Chorzów - Olimpic Wrocław 3:2
12.12 - GKS Tychy - Ruch Chorzów 1:0 
16.01 - Ruch Chorzów - Progress Kraków (odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych)
27.01 - Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 2006  3:0
30.01 - Ruch Chorzów - GKS Tychy 1:1
06.02, godz. 15.00 Ruch Chorzów - Śląsk Świętochłowice 3:0
10.02 - Ruch Chorzów - Czarni Sosnowiec 2004 2:3
18.02 - MKS Siemianowiczanka - Ruch Chorzów 2:1
20.02 - Ruch Chorzów 07 - AKS Mikołów 06  6:0
23.02 - Ruch Chorzów - Kadra Śląska U14 1:3
28.02 - Ruch Chorzów - SMS Ruda Śląska 0:4
06.03 - Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 1:2

Terminarz rundy wiosennej dostępny jest tutaj.

Pierwszy gwizdek sędziego w meczu z Rakowem Częstochowa zabrzmi na Kresach w niedzielę, 21 marca o godz. 9.00.

Do boju, Niebiescy!

Źródło: własne

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności