U17: ''W końcu na zero z tyłu'' - MKS Zaborze pokonane

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  RUCH CHORZÓW -  MKS ZABORZE 2:0 

Trener Daniel Tukaj: Wyglądało na to, że drużyna z Zaborza będzie jedną z tych, z którą łatwo będzie można sobie dopisać punkty. Jednak ich wygrana z Zagłębiem Sosnowiec pokazała, że potrafi ona walczyć i wygrywać. Dlatego przed meczem uczulaliśmy naszych zawodników, żeby nie lekceważyć przeciwnika i zachować koncentrację do końca. Oczywiście przez całe spotkanie to my prowadziliśmy grę, lecz brakowało wykończenie akcji. Szczególnie w pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka okazji bramkowych, których niestety nie wykorzystaliśmy. Goście, natomiast, przeprowadzali bardzo groźne kontry i zagrażali nam przy stałych fragmentach gry. Trzeba jednak dopisać po stronie plusów, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu, a przede wszystkim nie po popełnialiśmy prostych błędów w defensywie. Za cztery dni czeka nas rewanż w Zabrzu i trzeba zagrać zdecydowanie skuteczniej, aby mecz był mniej nerwowy.

Poprawiono: wtorek, 18, maj 2021 21:09

Odsłony: 14

Czytaj więcej: U17: ''W końcu na zero z tyłu'' - MKS Zaborze pokonane

CLJ U17: ''Mecz obfitujący w wiele fauli i negatywnych emocji'' - remis z Rozwojem

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17

  ROZWÓJ KATOWICE - RUCH CHORZÓW 0:0 

Trener Paweł Drapała: Z przebiegu meczu cieszymy się z remisu, bo mamy przewagę trzech punktów nad Rozwojem, a wszyscy wiemy, że z tą drużyną będziemy walczyć o utrzymanie. Co do samego spotkania, to obie strony miały swoje sytuacje i tak naprawdę kto by strzelił pierwszy bramkę mógł je wygrać. Mecz był bardzo nerwowy, obfitujący w wiele fauli i negatywnych emocji, ale dopisujemy jeden punkt i patrzymy już na zaległe spotkanie, który gramy w środę na wyjeździe z GKS-em Tychy.

U17: ''Mało jakości, dużo przypadku'' - przegrana w meczu na szczycie

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  RUCH CHORZÓW -  RUCH RADZIONKÓW 4:6

Trener Daniel Tukaj: Po wyniku widać, że dzisiaj na Kresach byliśmy świadkami radosnego futbolu. Wygrała drużyna bardziej zdeterminowana, bo jeśli chodzi o sytuacje bramkowe, to był w nich remis. Mało dziś było jakości w grze, a więcej przypadku. Jak wiemy piłka nożna jest grą błędów, a my popełniliśmy o dwa więcej niż Radzionków. Pozytywem może być fakt, że dwukrotnie przegrywając potrafiliśmy doprowadzić do remisu. Kolejna lekcja pokory dla nas, która pokazuje ile jeszcze przed nami pracy.

CLJ U17: ''Zwycięstwo buduje pewność siebie'' - cenna wygrana z Rakowem /foto/

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17

  RUCH CHORZÓW - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 2:1

Trener Paweł Drapała: Drugie zwycięstwo z rzędu na pewno buduje pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności. Było dzisiaj widać na boisku, że potrafimy grać w piłkę nożną. Pierwsza połowa remisowa, ale trzeba powiedzieć, że z gry mieliśmy więcej, bo utrzymywaliśmy się przy piłce, tworzyliśmy okazje bramkowe, a nawet i 100procentową tuż przed przerwą, której niestety nie wykorzystaliśmy. Druga połowa stała się bardziej wyrównana, nawet ze wskazaniem na rywali, ale to my po odbiorze dobrze wyszliśmy z kontrą i po strzale Krystiana Muchy, obrońca chcąc wybić piłkę zaliczył trafienie samobójcze. Gratulacje dla całej drużyny, bo my trenerzy, mogliśmy się czuć dumni, że prowadzimy tak zdeterminowaną i dążącą do wygrania drużynę, która na pewno ma umiejętności, aby powalczyć o komplet punktów z każdym w tej lidze.  

U17: ''Typowy mecz walki'' - wygrywamy w Bytomiu

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  BS POLONIA BYTOM - RUCH CHORZÓW 0:1

Trener Daniel Tukaj: Typowy mecz walki, jak przystało na derby. Trzeba dzisiaj pochwalić chłopaków, że od początku weszli w to spotkanie z dużym zaangażowaniem, czego efektem była szybko zdobyta bramka, jak się później okazało zwycięska. Warunki nie były dziś łatwe, wiatr przeszkadzał w graniu, jednak poradziliśmy z tym sobie lepiej niż przeciwnik. Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska, z małą ilością akcji podbramkowych, a zarówno my, jak i Polonia staraliśmy się zaskoczyć rywala po stałych fragmentach gry. Dzisiejsza wygrana jest efektem dobrze realizowanych zadań taktycznych, woli walki i determinacji wszystkich zawodników. 

Poprawiono: sobota, 15, maj 2021 09:11

Odsłony: 164

Czytaj więcej: U17: ''Typowy mecz walki'' - wygrywamy w Bytomiu

U17: ''45 minut nie wystarczyło'' - z Radzionkowa bez punktów

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  UKS RUCH RADZIONKÓW - RUCH CHORZÓW 4:1

Trener Daniel Tukaj: Niestety, słabo weszliśmy w dzisiejszy mecz, mieliśmy problem z wyprowadzeniem akcji ofensywnych, a także z długimi pikami, którymi przeciwnik chciał zaskoczyć naszą linię obrony. Kolejny raz podczas rozegrania pojawiły się błędy w naszej defensywie, przez co daliśmy przeciwnikowi szansę na zdobycie gola, co wykorzystał dwukrotnie w pierwszej połowie. Po przerwie obraz gry uległ zmianie i myślę, że poskutkowała tutaj rozmowa, jaką odbyliśmy w szatni oraz roszady, jakie wprowadziliśmy na boisku. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji, zdobyliśmy bramkę kontaktową, mieliśmy też 100-procentową szansę na zdobycie bramki wyrównującej, jednak bramkarz wyszedł w tej sytuacji obronną ręką. W tej części gry Radzionków próbował nas zaskoczyć tylko szybkimi kontrami, a jedna z nich zakończyła się powodzeniem. To uspokoiło nieco mecz, a my zaryzykowaliśmy i straciliśmy czwartą bramkę. Jak się okazuje, 45 minut poprawnej gry nie wystarczyło na wygranie drużyną z Radzionkowa. 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności