U17: ''Remis wydaje się być sprawiedliwy'' - Podział punktów w Gliwicach

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

 Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:1

Trener Igor Łukasik: Wchodzimy dobrze w spotkanie bo już w 8 minucie zdobywamy bramkę po stałym fragmencie gry. Po bramce dalej kontynuowaliśmy dobrą grę i możemy tylko żałować, że nie udało się podwyższyć naszego prowadzenia. Po utracie bramki również ze stałego fragmentu gry, sytuacja na boisku nieco bardziej się wyrównała. Druga połowa była już wyrównana i zarówno my jak i Piast mogliśmy przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Wydaje się, że z przebiegu meczu remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!

Informujemy kandydatów do I klasy Liceum, że począwszy od dnia dzisiejszego można logować się na stronie https://slaskie.edu.com.pl, gdzie wybierając szkołę VII Liceum Ogólnokształcące (ZSTiO nr 4) w Chorzowie, ul. Św.Piotra 1, 41-500 Chorzów - klasy 1LOA, 1LOB uczyni się kolejny krok do wstąpienia do licealnej klasy sportowej Centrum Szkolenia Ruch Chorzów.

Zgodnie harmonogramem ogłoszonym przez MEN rejestracja kandydatów potrwa do 30 maja br. ! 

 

Poprawiono: poniedziałek, 16, maj 2022 08:03

Odsłony: 1109

Czytaj więcej: Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!

U17: ''Gratulacje dla chłopaków'' - Zwycięstwo juniorów młodszych

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  Ruch Chorzów - GKS Tychy 2:1

Trener Igor Łukasik: W pierwszej połowie byliśmy zespołem lepszy od naszego przeciwnika. Dobrze zakładaliśmy pressing, który dawał nam kilka odbiorów piłki na połowie przeciwnika. Bramkę zdobyliśmy po bardzo fajnym podaniu prostopadłym i ruchu na wolne pole naszego napastnika, który w sytuacji sam na sam spisał się bez zarzutu. Mogliśmy w pierwszej połowie zdobyć przynajmniej jedną bramkę więcej, ale niestety skuteczność nie była po naszej stronie. Drugą połową mogłoby się wydawać, że zaczynamy bardzo dobrze bo już w 4 minucie zdobywamy bramkę na 2:0 i wydawało nam się, że mamy sytuacje pod kontrolą. Niestety po tej drugiej bramce nie wiadomo dlaczego w szeregi naszej drużyny wdarł się chaos i niepewność co poskutkowało utratą bramki kontaktowej. Po straconej bramce kolejne minuty były bardzo nerwowe, ale na szczęście udało nam się to wytrzymać i potem im bliżej końca spotkania to my byliśmy bliżej zdobycia trzeciej bramki niż przeciwnik bramki wyrównującej. Gratulacje dla chłopaków za kolejne zwycięstwo.

U17: ''Druga połowa obnażyła nasze słabości'' - z częstochowy wracamy na tarczy

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

 Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 7:0

Trener Daniel Tukaj: Trudno po takiej porażce powiedzieć coś pozytywnego, jednak pierwsza połowa wyglądała jeszcze względnie w naszym wykonaniu. Druga część meczu obnażyła nasze słabości. Myślę, że główną przyczyną porażki były indywidualne umiejętności zawodników. Przegrywaliśmy zbyt dużo pojedynków jeden na jeden i nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Pomimo, że jako pierwsi stworzyliśmy sobie okazję do zdobycia gola. W pierwszej połowie potrafiliśmy jeszcze utrzymać się przy piłce, jednak zabrakło jakości pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie natomiast zbyt szybko stracone bramki powodowały, że przeciwnik rozkręcał się z każdym następnym golem, a my niestety nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić.

U17: ''To był ciężki mecz'' - Juniorzy pokonują Podbeskidzie

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

 Podbeskidzie Bielsko Biała - Ruch Chorzów 0:2

Trener Igor Łukasik: Bardzo ciężki dla nas mecz, ponieważ od początku źle weszliśmy w to spotkanie i to gospodarze mogli szybko objąć prowadzenie. Nerwowy początek meczu przełożył się na całą pierwszą połowę w naszym wykonaniu. W defensywie byliśmy ospali natomiast w ofensywie nie mieliśmy pomysłu jak sobie poradzić z przeciwnikiem. W drugiej połowie chłopcy poprawili na pewno reakcje na stratę i dzięki temu gra głównie toczyła się na połowie przeciwnika. Zdobyliśmy dwie bramki - jedną po stałym fragmencie gry natomiast druga wpadła po ładnej i składnej akcji. Chwała chłopakom za to, że po słabszej pierwszej połowie zakasali rękawy i włożyli mnóstwo zdrowia w to by po spotkaniu mogliśmy się cieszyć z zwycięstwa.

U17: ''nie wykorzystaliśmy swoich szans'' - Juniorzy młodsi remisują z Rozwojem

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

 Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 1:1

Trener Igor Łukasik: Kolejny mecz, który remisujemy. Pierwsza połowa wyrównana, ze wskazaniem na naszą drużynę. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, z których powinniśmy wyciągnąć zdecydowanie więcej, ale niestety schodzimy do szatni z wynikiem 0:0. Drugą polowe wydawało się, że zaczęliśmy dobrze ale niestety w 55 minucie tracimy bramkę z rzutu rożnego. Po tym golu zdecydowanie lepszym zespołem na boisku był Rozwój Katowice. Nasza gra się nie układała, byliśmy za bardzo nerwowi i chcieliśmy jak najszybciej przedostać się pod pole bramkowe drużyny przeciwnej. Udaje nam się zdobyć bramkę w 83 minucie również z rzutu rożnego i po tym golu nasza gra się zmieniła i to my mogliśmy przechylić szale na swoją korzyść, ale niestety nie wykorzystaliśmy dwóch sytuacji, które udało nam się stworzyć w końcówce meczu. Wielkie podziękowania dla chłopaków za to spotkanie na ciężkim terenie.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności